OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 29 Czerwiec, 2016

Chiński koncern CIMC, mający produkować w Polsce, przejmuje kolejnego producenta naczep z Europy

naczepy_sdc_trailers

Naczepy produkowane przez chiński koncern CIMC regularnie dostarczają ciekawych tematów na artykuły. Zarząd tego koncernu, będącego swoją drogą największym producentem naczep na całym świecie, usilnie próbuje bowiem wejść także na europejski rynek, podejmując dotychczas dwie próby. Ta pierwsza, z fabryką i siedzibą ulokowaną w Niemczech, stety lub niestety się nie udała, więc w ubiegłym roku Chińczycy zaczęli przygotowywać fabrykę w Polsce, na terenie Trójmiasta. Ma ona w założeniu wytwarzać około 2 tys. naczep rocznie, montując na nich oznaczenia marki CIMC Silvergreen. Teraz natomiast ten sam chiński koncern postanowił zainwestować także w Wielkiej Brytanii, przejmując tam firmę SDC Trailers.

SDC Trailer to przedsiębiorstwo rodem z Irlandii Północnej, szczycące się tytułem lidera brytyjskiego rynku naczep i oczywiście wyspecjalizowane w budowaniu typowo brytyjskich konstrukcji. Nie brakuje wśród nich także naczep o dwa metry dłuższych od standardowych, poddawanych eksploatacji testowej, a także naczep wyższy niż 4 metry, wyróżniających Wielką Brytanię spośród reszty krajów Europy. Warto też dodać, że SDC Trailers nie będzie pierwszym europejskim producentem naczep przejętym przez CIMC. Do koncernu tego należy już bowiem także belgijski LAG oraz holenderskie Burgers Carrosserie. A jakby tego było mało, CIMC wytwarza także samochody ciężarowe, o których ostatnio pisałem w artykule Chińskie C&C U480, na irańskich rejestracjach, w Hamburgu – cóż to za samochód i jak trafił do Europy?

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. rea napisał(a):

    Trudno im wejść bo europejscy przedsiębiorcy mocno lobbuj w swoich rządach aby nie dopuścić tu Chińskich inwestorów. Europejczycy wiedzą że nie poradzą sobie z chińską konkurencja.

  2. lukasz8 napisał(a):

    Jak będzie jakość i cena to będą odbiorcy .Nikt nie chce Lipy.

  3. Leaflet napisał(a):

    Polska powinna nastawiać się na wymianę handlową z Rosją i Chinami a nie nadstawieć d*py Europie zachodniej, która ciągle nas dyma

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.