OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 13 Grudzień, 2016

Chiński Foton Aumark S najwyraźniej testowany jest w Niemczech – Foton naprawdę tutaj zadebiutuje?

Choć ciężarówki marki Foton są produktem chińskim, niedostępnym w sprzedaży w Europie, raz za razem trafia się powód, aby mówić o nich właśnie na naszym kontynencie. Trudno się temu dziwić, skoro dopiero co Foton Auman EST – zdobywca tytułu Chińskiej Ciężarówki Roku 2017 – był prezentowany w targach w Hanowerze, a już Fotony zawitały do Niemiec po raz kolejny. Na ulicach Garmisch Partenkirchen Czytelnik Michał sfotografował bowiem najnowszą konstrukcję tej marki, nieznaną jeszcze nawet w samych Chinach.

Poniżej: zdjęcia wykonane przez Michała

foton_aumark_s_niemcy_2foton_aumark_s_niemcy_1

Mowa tutaj o modelu Aumark S, przygotowanym przede wszystkim z myślą o dystrybucji. Jest to pojazd ze średniej klasy wagowej, wyraźnie mniejszy niż Auman EST, choć spokrewniony z nim pod względem wyglądu. Pod kabiną można się tutaj spodziewać silnika amerykańskiej marki Cummins, dostarczającej Fotonowi nawet konstrukcje Euro 6, a przy tym nie zabraknie zapewne elementów znanych z Mercedesów. Trzeba bowiem przypomnieć, że marka Foton należy częściowo do koncernu Daimler i elementy znane ze starszych Mercedesów są w chińskich pojazdach szeroko stosowane.


Co łatwo zrozumieć, Foton Aumark S kompletnie zaskoczył Michała i dlatego też na jego zdjęciach możemy zobaczyć jedynie tył nadwozia. Jak natomiast wygląda przód, możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu, pochodzącym z Facebooka firmy Foton Motor. Aumark S stoi po naszej lewej.

foton_aumark_s_premiera

Pozostaje jednak pytanie, co najnowszy chiński model robi w Niemczech, na handlowych niemieckich rejestracjach? Sprawa jest tym bardziej ciekawa, że Foton jest ostatnio wyjątkowo aktywny w Europie, prowadząc tutaj szeroko zakrojone testy. Większy model Auman EST był we wrześniu badany na terenie Niemiec, na profesjonalnym torze w Papenburgu i to pod okiem słynnej, certyfikującej organizacji DEKRA. Trzeba zresztą dodać, że nowy Aumark S pojawił się w  Garmisch Partenkirchen właśnie w towarzystwie ciągnika siodłowego Auman EST, który jedynie nie załapał się na zdjęcie. Czyżby więc miały potwierdzić się plotki z targów IAA 2016, zgodnie z którymi Foton wejdzie wkrótce na europejski rynek?

Więcej o ciężarówkach marki Foton przeczytacie TUTAJ.

Poniżej: Foton Auman EST ze specjalistami DEKRA:

foton_auman_test_niemcy

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 4 komentarzy

  1. Xxx1985 napisał(a):

    Witam. Dostałem mandat w Niemczech. Czy ma ktoś może taryfikayor policji niemieckiej?
    Pozdrawiam

  2. Wujek napisał(a):

    Wstydzilibyscie się niepomocni forumowicze
    https://lmgtfy.com/?q=taryfikator+mandatów+Niemcy prosze

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.