OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 31 Styczeń, 2018

Chińska firma będzie testowała autopiloty na amerykańskich drogach – bazą będą Peterbilty 579

peterbilt_tusimple

Między koncernem Paccar, informatycznym gigantem NVIDIA, a pewną nieznaną dotychczas firmą z Chin zawiązała się współpraca na bardzo wysokim poziomie. Chińskie TuSimple przeznaczy kwotę nawet 79 milionów dolarów na system automatycznego prowadzenia. Bazą będą ciężarówki paccarowskiej marki Peterbilt, a za technologię będzie częściowo odpowiedzialna NVIDIA.

Na początek na drogi wyjadą cztery zmodyfikowane Peterbilty 579. Pojazdy te będą wyposażone w autopilota pozwalającego na całkowicie samodzielny ruch. Stan Arizona pozwolił na przetestowanie tego rozwiązania w rzeczywistym użytku i dlatego to właśnie tam będą kursowały wszystkie cztery ciężarówki. W każdej z nich będzie się naturalnie znajdował człowiek. Jego rola ograniczy się jednak do reagowania w ewentualnych sytuacjach awaryjnych.

TuSimple chwali się przy tym oczywiście licznymi zaletami. Dla przykładu, komputery pokładowe mają stale uczyć się zachowań innych użytkowników dróg, na tej podstawie opracowując swoje przyszłe reakcje. System nawigacji ma radzić sobie także w bardzo długich tunelach, potrafi określić położenie ciężarówki co do 10 centymetrów, a zasięg czujników i kamer wynosi nawet 200 metrów. Zestaw tych ostatnich widać świetnie na zdjęciach, tuż nad dachem kabiny.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 4 komentarzy

  1. Stefan napisał(a):

    Jak to można skomentować ?? Żal za tyłek ściska co się dzieje w USA ?? Kilka miesięcy temu dotarłem do informacji ze Chińczycy pod cichym przykryciem będą inwestować w szybka kolej na początku na zachodzie nie jeden to wie ze super mocarstwo przybija szyny do drewnianych podkładów ćwiekami czyli gwoździ teraz Chińczycy inwestują miliony w autopiloty czyli wniosek taki ze jankesi nie maja kasy brud i nędza ohhh zapomniałem wczoraj pisali ze do Bostonu zawinił statek z rosyjskim gazem LNG;

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.