OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 20 Grudzień, 2017

Chińczycy chcą konkurować z Unimogiem – “Monster” to pierwsza chińska ciężarówka wyprawowa

monster_chinska_ciezarowka_wyprawowa_01

Chiński przemysł motoryzacyjny rozwija się w wyjątkowo szybkim tempie. Ta terenowa ciężarówka o nazwie “Monster” jest na to doskonałym przykładem. Po raz pierwszy producent z Kraju Środka postanowił bowiem konkurować z autami pokroju Unimoga.

Monster, czyli z angielskiego “Potwór”, to pierwsza chińska ciężarówka wyprawowa. Samochód ma terenowe podwozie 4×4, a do tego doszła mieszkalna zabudowa, przewidująca między innymi w pełni funkcjonalną kuchnię. Coś takiego ma być propozycją dla osób chcących podróżować dookoła świata, czy na przykład przez Afrykę lub wschodnie krańce Rosji. Innymi słowy, Chińczycy wchodzą na rynek dotychczas zdominowany przez wspomniane Unimogi.

Jeśli chodzi o rozwiązania techniczne, to mamy tutaj głównie sprawdzone rozwiązania. Napęd zapewnia 6,7-litrowy turbodiesel amerykańskiej marki Cummins, o mocy 285 KM. Do tego dojdzie też amerykańska skrzynia biegów, mianowicie 6-biegowy automat marki Allison. Na felgach znajdziemy zaś opony marki Michelin, podpięte pod system centralnego sterowania ciśnieniem.

Dodatkowe zdjęcia:

monster_chinska_ciezarowka_wyprawowa_02 monster_chinska_ciezarowka_wyprawowa_03 monster_chinska_ciezarowka_wyprawowa_04 monster_chinska_ciezarowka_wyprawowa_05 monster_chinska_ciezarowka_wyprawowa_08 monster_chinska_ciezarowka_wyprawowa_06 monster_chinska_ciezarowka_wyprawowa_07 monster_chinska_ciezarowka_wyprawowa_09

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. rafa napisał(a):

    całkiem ciekawa przeróbkA Scani 🙂

  2. Johnny napisał(a):

    Jaka ma być cena?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.