OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 15 Marzec, 2019

Chciał wcisnąć deskę między pedał hamulca a fotel, lecz przez pomyłkę staranował ścianę magazynu?

Niemiecka policja poinformowała o bardzo nietypowym wypadku z udziałem kierowcy ciężarówki. Oficjalne wytłumaczenie tego zdarzenia może wręcz budzić kontrowersje.

Omawiany wypadek miało miejsce w środę, około godziny 17, przed magazynem w miejscowości Landau. Uczestniczył w nim 46-letni kierowca Mercedesa Axora, chcący sprawdzić poprawność działania świateł stopu.

Mężczyzna zamierzał wykorzystać w tym celu drewnianą deskę, umieszczając ją między fotelem a pedałem hamulca. Z jakiegoś jednak powodu samochód ruszył do przodu, przebił się przez ścianę magazynu i uderzył w stojącego wewnątrz Mercedesa Atego.

Policjanci podejrzewają, że 46-latek przez przypadek oparł deskę o pedał gazu i dlatego też ciągnik nagle wyrwał do przodu. Teoretycznie taka pomyłka wydaje się możliwa, lecz po pierwsze trudno ją sobie wyobrazić, a po drugie, samochód musiałby przy tym stać na biegu.

Pomijając już kwestię przyczyny, kierowca został niestety bardzo poważnie poszkodowany. Do szpitala przetransportował go helikopter, natomiast ciężarówką musiała się zająć specjalistyczna służba ratownicza THW. Na miejsce wezwano też eksperta, który zbada uszkodzenia w konstrukcji budynku.