OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 2 Listopad, 2017

Ceny roamingu mogą zostać podwyższone – UKE wydaje na to zgodę, jako że operatorzy mają straty

kierowca_piszacy_sms_daf

W czerwcu polscy operatorzy telefoniczni zostali zmuszeni do zniesieniach dodatkowych opłat za roaming. Koszty korzystania z telefonu za granicą poszybowały więc w dół, ku uciesze kierowców i przewoźników. Teraz jednak wyższe ceny mogą powrócić.

Operatorzy skarzą się, że brak dodatkowych opłat za roaming przynosi im ogromne straty. Dotyczy to zwłaszcza transmisji danych, czyli korzystania z internetu za granicą. Jest to obecnie tak tanie, że operatorzy dosłownie dopłacają każdego megabajta pobranego przez swoich klientów. Dlatego też Urząd Komunikacji Elektronicznej otrzymuje wnioski z prośbą o możliwość wprowadzenia dodatkowych opłat. I co więcej, wnioski te rozpatrywane są pozytywnie.

UKE otrzymało stosowany wniosek już od dziesięciu firm. Z dużych operatorów jedynie T-Mobile nie ma podobnego zamiaru, przynajmniej na razie. Jednocześnie już cztery firmy otrzymały już 12-miesięczną zgodę – są to Plus, Premium Mobile, Virgin Mobile oraz NC+. Dodatkowa opłata za roaming będzie mogła teraz u nich wynosić 13 groszy za minutę wykonanego połączenia, 4 grosze za minutę połączenia odebranego oraz 4 grosze za smsa. W przypadku internetu maksymalny dodatek wyniesie 3,2 grosza za 1 MB, aby wraz z początkiem 2018 roku zmniejszyć się do 2,5 grosza.

Fakt przyznania zezwolenia nie oznacza, że wszyscy operatorzy podwyżki wprowadzą. Po prostu zyskali oni takie prawo, a czy z niego skorzystają, to zweryfikuje branżowa wojna cenowa. Jak na razie żadna z firm nie podniosła jeszcze opłat i jak twierdzi “Spider’s Web”, niewykluczone, że operatorzy powstrzymają się aż do przyszłorocznych wakacji.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 17 komentarzy

 1. pete379 napisał(a):

  Zastanawia mnie tylko czy Orange wystąpiło o to samo. Przecież są siecią paneuropejska jak T-Mobile.
  Widać małe sieci muszą zrobić fuzje z europejskimi operatorami.

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Orange powiadomiło o takich staraniach na konferencji prasowej, podsumowującej kwartalne wyniki.

 2. U napisał(a):

  Jeśli chodzi o internet to 3.2gr za MB to nie jest duża podwyżka.Obecnie w Orange mam 10gr/MB.Inna sprawa dlaczego UKE tak łatwo ulega naciskom operatorów komórkowych i z unijnego prawa znoszącego roaming robi wydmuszkę.

 3. truckeronroad.com napisał(a):

  Operatorzy GSM dają widoczny znak, którego z nich trzeba będzie opuścić w najbliższym czasie…

 4. Petr87 napisał(a):

  T-mobile za to wysyła pisma,że zmienia umowę, w trakcie jej trwania. Nie muszę chyba dodawać,że ta nowa jest conajmniej mało korzystna.
  Na szczęścieranie można rozwiązać bez naliczenia kary umownej.

 5. Pawel / kierowca napisał(a):

  Najpierw zmuszaja firmy do zniesienia roamingu a pozniej uchylaja to bo firmy mniej zarabiaja.To jest smieszne.Z tymi placami minimalnymi dla kierowcow i delegowaniami pewnie bedzie podobnie.Glupia unia i za duzo ludzi ktorzy na wnioski okreslonych firm robia ustawy i przepisy i w razie prosby uchylaja je i znosza.

 6. Marcin napisał(a):

  Jak wprowadzą podwyżkę to rozwiązać umowę można bo podwyżka będzie ze strony operatora.

 7. Robbik napisał(a):

  Co za beznadziejny artykuł. Autor nie dodał najważniejszej rzeczy: kwoty będą naliczane tylko w przypadkach, gdy klient będzie przebywał dłużej za granicą niżej w Polsce (o ile pamiętam to dłużej niż 2 miesiące pod rząd) lub jak wyczerpie limit transferu danych określonych w pakiecie.

 8. matrix02 napisał(a):

  OK wiem że wyalicie na mnie fale krytyki ale mam telefon na dwie karty sim i zawsze kupuje karte w karu do którego często jadę .
  Mam kartę Ukraińską po doładowaniu ważna rok podobnie Gruzińską i e uni Niemiecką po kalkulacji
  wychodzi mniej

 9. Walker napisał(a):

  Ja w Orange mam 4gr/MB jak wyczerpie limit, i też mnie interesuje jak to będzie wyglądać. Bo trochę przez ten telefon w trakcie pauzy się rozmawia

 10. kajos napisał(a):

  Ja po niedzieli podaje do sadu konsumenckiego polkomtela
  Wylaczyli mi (a wlasciwie wszystkim) przyznany pakiet internetowy na abonamencie modemowym (sam internet)
  Tlumacza sie tym ze byla jakas promocja na ten net do 15 wrzesnia
  Nie stety 4 osoby z BOK nie mogly znalezsc tego zapisu w mojej umowie
  Dzial reklamacji odrzucil moja reklamacje

  Na abonamencie telefonicznym net na UE mam zgodny z wysokoscia abonamentu

 11. JarDar napisał(a):

  Tak samo uciekam z Plusa. Bezczelnie mi wyłączył roaming bez żadnego info. Jestem 6 dni za granicą w roku i 3 dni korzystałem a następne 3 dni już nie mogłem. Zostałem w podbramkowej sytuacji za granicą kiedy to Pani mnie poinformowała ze internetu nie ma od 15 września i już nie będzie. Place abonament od 4 lat i to są ostatnie lata.
  Po cholerę trabić o polskim kapitale skoro traktują cie jak bydło.

  • 13579-24680 napisał(a):

   Solorz-Żak tak już ma. Weźmy taki Polsat, nie dość że reklam masz tyle że w 15 minutowej przerwie meczu nie ma czasu na krótkie studio, że bardzo mocno chcą pay per view wprowadzić z cenami oderwanymi od rzeczywistości, to jeszcze Telewizja “cyfrowa” HD nie jest HD bo mocno kompresują obraz i dźwięk.

 12. Cass napisał(a):

  Ja mam Play za 49,90 i jak na razie bez opłat za smsy i rozmowy, a Internet mam 4,8 gg do wykorzystania co miesiąc za granicą. Problem tylko z zasięgiem sieci.

 13. Łysy napisał(a):

  Pany ja mam Orange płacę 49zł i mam wszystko w UE za free oczywiście internet również nie mogę tutaj pisać jak to zrobić ale można pozdrawiam

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.