transfactor3665
Opublikowane 31 Sierpień, 2017

Centrum Usług Logistycznych Marathon Cargo Hub – obiekt, z którego również możesz skorzystać

marathon_centrum_logistyczne_2

Publikacja na zamówienie.

Kompleksowe świadczenie usług – to dzisiaj w wielu branżach wyrażenie-klucz. Dla przykładu, producenci ciężarówek coraz częściej sprzedają samochody wraz z usługami finansowania, szkoleniami dla kierowców, czy pakietami serwisowymi, podczas gdy duże firmy transportowe zaczynają zajmować się także, magazynowaniem, czy planowaniem operacji logistycznych. Co natomiast doskonale się w ten ostatni przykład wpisuje, to imponująca inwestycja firmy Marathon International, mająca nazwę Centrum Usług Logistycznych Marathon Cargo Hub.

W ramach tej nowej inwestycji poznański przewoźnik przygotował w wielkopolskim Kostrzynie obiekt o powierzchni 57 tys. m2. Łączy on w sobie magazyn, miejsca do przeładunków, parking dla ciężarówek, stację benzynową, biura na wynajem, centrum konferencyjne, ciężarową myjnię, a także serwis samochodów użytkowych ciężarowych obsługujący pojazdy wszystkich wiodących marek oraz stację OSKP. Przyznacie, że to naprawdę długa lista.

marathon_centrum_logistyczne_4

Jeśli chodzi o magazyn, to mamy tutaj do czynienia z powierzchnią 10 tys. m2, mieszczącą dokładnie 19,2 tys. europalet. Dodatkowe 1,2 tys. m2 przeznaczono też na ładunki niebezpieczne. Do tego dochodzi możliwość ładowania aż 18 ciężarówek w tym samym czasie, a także bezpieczny parking na kolejne 50 zestawów. Biura oraz sale konferencyjne? Te liczą łącznie 1,6 tys. m2 powierzchni, podczas gdy największa z sal pomieści aż 50 osób (z możliwością rozbudowy o kolejne 850 m2). Warto też wspomnieć, że wszystko znajduje się na strzeżonym, monitorowanym terenie, ulokowanym przy węźle dróg S5 oraz 92, nieopodal autostrady A2.

Na miejscu nie brakuje też pełnego przygotowania informatycznego oraz grupy specjalistów od zarządzania. Centrum Usług Logistycznych Marathon Cargo Hub zajmie się więc między innymi takimi usługami, jak magazynowanie, konfekcjonowanie, znakowanie, sortowanie, kompletację dostaw, wystawianie dokumentów, zarządzanie paletami, a nawet telemarketing. Wszystko oczywiście przy udziale systemu TMS, który pozwoli łatwo śledzić ładunki i organizować pracę ciężarówek.

marathon_centrum_logistyczne_1

No dobrze, a kto z tego wszystkiego skorzysta? Pierwszym i naturalnym użytkownikiem będzie sama firma Marathon International. Tym samym rozszerzy ona swoją ofertę o dodatkowe usługi logistyczne, umożliwi tankowanie na bazie, wykona przeglądy techniczne, czy umyje zestawy przed kolejnym wyjazdem. Istotny będzie też parking, który łatwo pomieści nową, większą i cięższą flotę. Trzeba tutaj bowiem wspomnieć, że poznański przewoźnik wyprzedaje wszystkie lekkie zestawy na bazie MAN-ów TGL oraz Mercedesów Atego, zastępując je między innymi  DAF-ami XF Super Space Cab oraz  DAF-ami CF Space Cab. Na uwagę zasługuje fakt, że od lipca 2016 r. firma złożyła zamówienia na 140 nowych zestawów przestrzennych i naczep MEGA.

Co jednak najważniejsze, to fakt, że Centrum Usług Logistycznych Marathon Cargo Hub ma być dostępne także dla innych przewoźników zwłaszcza tych mniejszych, dopiero rozwijających się. Zamysł jest tutaj następujący – kierując się własnym doświadczeniem, Marathon International chce zaoferować firmom transportowym pełne zaplecze, które naprawdę niełatwo skompletować samemu. Każdy chętny przewoźnik będzie mógł więc otworzyć w Kostrzynie swoje biuro, parkować swoją flotę, serwisować pojazdy, myć je, tankować, czy też poddawać przeglądom. A na specjalne życzenie Centrum Usług Logistycznych Marathon Cargo Hub dostarczy także przestrzeń magazynową.

Dane kontaktowe dla wszystkich zainteresowanych:

Centrum Usług Logistycznych Marathon Cargo Hub
Ul. Krajowa 3
62-025 Kostrzyn

Mail: b.matecki@emarthon.eu
Tel: +48 61 222 58 71

marathon_centrum_logistyczne_5

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. matrix02 napisał(a):

  Wszystko pięknie tylko co dla kierowców pewnie i prysznica brak

 2. El trans9 napisał(a):

  Zaplecze sanitarne powinno byc w kazdej szanujacej sie firmie ale zawsze mozna strzelic fotke i dodac do lokalizacji na mapach google.Ja tak robie i nie łamie prawa o ile nie ma zakazu fotografowania ale niech inni zobacza nowe futurystyczne biurowce a obok wc bez drzwi.Wchodzi im w żyłe a najlepsze że nie moga nic zrobic jak dodam foto

 3. kajos napisał(a):

  Z kad oni wezmna tylu kierowcow na te nowe zestawy ?

 4. Kierowca napisał(a):

  Prysznic jest. Jest poczekalnia I za chwilę będzie stolowka

 5. 67%7 napisał(a):

  Marathonczyk kierowcow swoich kroi na potege naliczania za wszystko brak serwisow opierd*lanie na dietach ,lojalki ttlko mlodzi glupi naiwni ida i ukraincy 😉

Odpowiedz