OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 20 Luty, 2019

Canter zarejestrowany na 3,5 tony i ważący o 5 ton więcej – transport bez martwienia się o formalności

Choć japoński Canter znany jest z bardzo dużej wytrzymałości, w komunikatach ITD nie widuje się go często. Warto więc pokazać poniższy przypadek, jeszcze z Canterem starszej generacji, spod znaku Mitsubishi.

Samochód ten był zarejestrowany na 3,5 tony, ale ważył o 5 ton więcej. Nie miał też ważnego przeglądu, a przy poprzedniej kontroli zatrzymano dowód rejestracyjny. Mówiąc więc krótko, mamy tutaj modelowy przykład nieuczciwej konkurencji.

Komunikat WITD Wrocław:

W dniu 19 lutego 2019 roku na ulicy Średzkiej we Wrocławiu inspektorzy z Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej BUSa o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, którym przewożony był miał węglowy. Inspektorzy dokonali ważenia pojazdu w wyniku czego stwierdzili, że kontrolowany pojazd wraz z ładunkiem ważył 8 500 kg. Oznacza to, że przekroczona została  dopuszczalna masa o 5 ton.

Ponadto po sprawdzeniu w bazie CEPIK ustalono, że ostatnie badanie techniczne pojazdu przeprowadzone było w 2017 roku a w styczniu 2019 roku dowód rejestracyjny kontrolowanego pojazdu został zatrzymany przez policję w związku tymi nieprawidłowościami na kierującego nałożono dwa mandaty oraz wydano zakaz dalszej jazdy do czasu rozładowania pojazdu.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: