OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 11 Maj, 2019

Cały zestaw przewrócił się na dach, blokując DK 1 w Tychach – wypadek DAF-a z krótką naczepą

Po wczorajszym wypadku z udziałem ciężarówki, droga krajowa nr 1 została zablokowana na kilkanaście godzin. Ciągnik siodłowy z naczepą ustawił się bowiem w poprzek jezdni, dachował, a także pokrył drogę przewożonym ładunkiem farby.

Według informacji opublikowanych przez policję, przyczyną zdarzenia było standardowe „niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze”. 36-letni kierowca miał przez to stracić panowanie nad pojazdem i ustawić kołami do góry cały załadowany zestaw. Składał się na niego ciągnik siodłowy DAF XF oraz krótka naczepa ze skrętnymi osiami.

Opisywane zdarzenie miało miejsce na DK 1 w Tychach, na jezdni w kierunku Katowic. Wypadek wydarzył się około godziny 18 w piątek, a więc skutkował dużymi utrudnieniami w ruchu. Co jednak najważniejsze, obyło się bez ofiar, kierowca trafił do szpitala jedynie na obserwację, a żadna postronna osoba nie została poszkodowana.

Gorzej miały się sprawy z samą ciężarówką. Jak wyraźnie widać na zdjęciach, rama niemal nowego DAF-a została wykręcona, a nadwozia wyraźnie uszkodzone. Znamienny jest też fakt, że kierowca musiał opuszczać wrak przez przednią szybę, korzystając przy tym z pomocy przypadkowych świadków.

Serwis „112 Tychy” opublikował nagranie z drona, dokładniej pokazujące ustawienie ciężarówki na drodze. Film ten możecie zobaczyć nad tekstem, natomiast poniżej zamieszczam zdjęcia opublikowane przez śląską policję.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: