Calais: nielegalni imigranci podpalili ciężarówkę, grożąc jej kierowcy przy pomocy piły łańcuchowej

W miniony weekend, w Calais doszło do wyjątkowego bestialskiego aktu przemocy ze strony nielegalnych imigrantów. Tak zwane „kobiety i dzieci uciekające przed wojną” zaatakowały ciężarówkę należącą do dużej, hiszpańskiej firmy, doprowadzając do pożaru, a także grożąc kierowcy.

Jak podają świadkowie, imigranci rozlali na jezdni paliwo, a następnie je podpalili, aby stworzyć ścianę ognia, mającą skłonić ciężarówki do zatrzymania. Jeden z imigrantów wyróżniał się maską na twarzy, a także piłą łańcuchową, z którą to podszedł do kabiny białego Volva FH i zaczął grozić kierowcy. I choć do użycia piły na szczęście nie doszło, krótko później naczepa Volva stała już w płomieniach, które skutecznie pochłonęły połowę jej nadwozia. Poważnie uszkodziły one też ciągnik, natomiast kierowca został zmuszony do pośpiesznego opuszczenia kabiny, znajdując się tym samym w ogromnym niebezpieczeństwie.

Nad tekstem widzicie film nagrany w czasie pożaru ciężarówki. Poniżej czekają natomiast zdjęcia, które pokazują uszkodzenia całego zestawu z bliska: