transfactor3665
Opublikowane 26 Listopad, 2015

Calais: 800 imigrantów obrzuciło ciężarówki kamieniami i atakowało policję, uciekając tak przed wojną

W Calais, na terenie obozu, w którym nielegalnie mieszka kilka tysięcy osób każdego dnia otwarcie łamiących prawo i próbujących włamywać się do ciężarówek, wybuchły kolejne zamieszki. W ramach “uciekania przed wojną” około 800 imigrantów sięgnęło wczoraj po południu po kamienie, rzucając nimi w samochody ciężarowe. Kiedy natomiast na miejscu pojawiła się policja, wybuchły regularne walki, imigranci sięgnęli po noże i stalowe pręty, wokół gęsto było od gazu łzawiącego, a sześć osób zostało rannych, w tym czterech policjantów oraz dwóch mieszkańców obozu. Konieczne było tymczasowe zamknięcie trasy A16, a jeśli chodzi o aresztowania to przed końcem dnia policjanci założyli kajdanki na ręce… trzech osób.

W nocy było równie źle. Imigranci całymi grupami, liczącymi do 50 osób, atakowali wybrane samochody ciężarowe, próbując dostać się do przestrzeni ładunkowych. Korzystali oni przy tym z faktu, że rozgorzałe za dnia zamieszki wydłużyły czas dojazdu na przeprawę i ruch nie mógł odbywać się jakkolwiek sprawnie. A jak jest dzisiaj? Imigranci nadal są wyjątkowo aktywni, a przy tym ruch nie zdołał się upłynnić. Operatorzy promowi przestrzegają przed nawet 90-minutowymi opóźnieniami promów oraz przed zatłoczeniem dróg, a jedynym pocieszeniem jest pociąg, który jeździ bez przeszkód.

Mówiące same za siebie zdjęcia:

A to już kwiat bliskowschodniej młodzieży na filmie, nagranym również wczoraj. Ciekawie robi się w piątej minucie, gdy kierowcy puszczają nerwy.

Dzięki Bartek!

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 15 komentarzy

 1. pete379 napisał(a):

  Otoczyć dziadostwo przez wojsko, ogrodzić płotem pod napięciem i nagadac, że zabierze ich statek do Norwegii i Wielkiej Brytanii… Podstawić statek, który płynie do Afryki lub Indii na złomowanie, zaokrętować ich i odholować razem ze statkiem.

 2. maciej napisał(a):

  Szkoda że w piątej minucie nikogo nie udało mu się trafić. Jak ktoś szuka pomysłu na biznes, to powinien zacząć produkować solidne zderzaki na ciężarówki.

  • pete379 napisał(a):

   Albo importować kompletne zderzaki z Australii…w końcu DAF, Mercedes, Renault/Mack, Scanie i Volva tam oferują, to mają dopasowane zestawy stalowy zderzak+potężny kangur.

 3. Paweł napisał(a):

  Niedługo ciężarówki będą wyglądały jak w Mad Max

 4. Endrju napisał(a):

  OMON albo BERKUT wpuścić, ewentualnie nasze OPP, widać ta francuska Policja sobie nie radzi….

 5. Leaflet napisał(a):

  Dlatego europie potrzeba silnego przywódcy na wzór premiera Węgier, który w moment poradził sobie z imigrantami

 6. kitty napisał(a):

  Madziar…

 7. Mateusz napisał(a):

  Za niedługo będzie tak że pojawią się ofiary śmiertelne, ale nie po stronie imigrantów tylko u francuzów i kierowców. Ciekawi mnie jaki procent tamtejszego społeczeństwa stanowią imigranci.

 8. fanza fu czau napisał(a):

  Jechałem tamtędy ostatni razy jakoś w lipcu albo w sierpniu i teraz widzę że zrobiło się tam dużo, duuużo gorzej…

 9. egon napisał(a):

  potrzeba zdecydowanych działań , wiecie dlaczego ustał problem piractwa przy somalii ? bo do akcji wkroczyli rosjanie , którzy nie rozmawiaja z piratami , a wiecie dlaczego samoloty najwiekszego wroga arabów – izraela nie sa celem ataków terrorystycznych ? to dlatego ze izrael nie wpuszcza na pokłady swoich samolotów arabów

  • pete379 napisał(a):

   Odgrzeję kotleta… dobrze pamiętam filmik krecony w noktowizji, gdzie w nocy “mudżini” w 2 łódeczkach pomylili rosyjską fregatę ze statkiem handlowym… oj te rozbłyski pocisków smugowych tnących poniżej linii wody na burtach łódek somalijskich piratów… I machanie, żeby przestali strzelać…

 10. kier napisał(a):

  Dlatego zmienilem firme ktora UK widzi tylko na mapie. Po kontynencie jezdze sobie bez przeszkod i czekania w jakims osyfialym Calais.

 11. Czytelnik napisał(a):

  Widać wyraźnie żeby nie weszli na pakę trzeba mieć kłódkę.
  Na filmiku do Słowaka nie weszli bo nie mogli na szybko otworzyć a niektórzy musieli stawać przy policjantach..

Odpowiedz