OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 27 Czerwiec, 2018

Nie było zmowy cenowej towarzystw ubezpieczeniowych – polisy OC i AC są droższe, bo wzrosły koszty

W Polsce nie doszło do zmowy cenowej towarzystw ubezpieczeniowych. Wszystkie podwyżki odnotowane w ostatnich latach były w pełni legalne, a ich przyczyny da się logicznie wytłumaczyć.

Do takich wniosków doszedł Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, interweniując w sprawie polis OC i AC. Faktem jest, że koszty tych polis znacząco w ostatnich latach wzrosły, i to u wszystkich ubezpieczycieli. UOKiK potwierdza jednak, że był to efekt wzrostu kosztu działalności towarzystw oraz coraz gorszych wyników finansowych.

Towarzystwa ubezpieczeniowe po prostu musiały uczynić ubezpieczenia droższymi, gdyż mają z tytułu odszkodowań coraz wyższe wydatki. Złożyły się na to między innymi decyzje sądów, odnotowywane w latach 2011-2016. Zgodnie z nimi, ubezpieczyciele zaczęli pokrywać wynajem pojazdów zastępczych, zakup oryginalnych części, czy odszkodowania dla rodzin ofiar. Wzrosły też koszty samych napraw oraz usług medycznych, a nawet zwiększyła się ilość szkód zagranicznych.

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Dzik napisał(a):

  Pierdu Pierdu
  Szyba zgłoszona do ubezpieczyciela w ASO kosztuje 2500
  netto
  Ubezpieczyciel wypłaca 700 zł
  I co NATO
  UOKIK ?

  • joka napisał(a):

   Ale jak pojedziesz do ASO i wymienisz to zwracają koszt z ASO. 700,- wypłacą jeżeli bierzesz pieniądze wg kosztorysu i sam naprawiasz ale jak dajesz i fakturę z ASO to mają obowiązek wypłacić tyle i na FV. Nawet jak całe rozliczenie bierzesz z kosztorysu a tylko jedną rzecz kupisz drożej niż tobie naliczyli to po przedstawieniu FV dopłacają. Tylko oni ci tego nie powiedzą musisz sam im to zgłosić.

 2. andrzej napisał(a):

  Nawet jeżeli nie ma zmowy cenowej ceny ubezpieczeń pompuje się poprzez wypłaty dużo wyższych odszkodowań niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Według mnie robi się to celowo i nie tylko w Polsce, tak czy siak firmy ubezpieczeniowe to jedna wielka, stale się powiększająca mafia.

 3. Tomek napisał(a):

  A czy nikt nie słyszał o wyłudzeniach odszkodowań? Przecież kilka miesięcy temu była afera jak zatrzymali kilkanaście osób zamieszanych w ten proceder. Okradli firmy ubezpieczeniowe na kilka milionów złotych więc co się dziwić, że stawki poszły w górę?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.