Bydgoska specjalność, czyli kilka zdjęć „gabarytów”, którym brakowało odpowiednich zezwoleń

Na zdjęcia ciężarówek do transportu ponadnormatywnego zawsze miło popatrzeć, dlatego też postanowiłem opublikować najnowszy komunikat wydany przez funkcjonariuszy WITD w Bydgoszczy. Trzeba tutaj bowiem zaznaczyć, że są to funkcjonariusze niemalże wyspecjalizowani w wyłapywaniu „gabarytów” bez odpowiednich zezwoleń, regularnie publikujący teksty na ich temat i oczywiście dołączając do tego ciekawe zdjęcia. Przykład poniżej:

W nocy z 18 na 19 marca br, Inspektorzy Transportu Drogowego z Bydgoszczy wsparci przez funkcjonariuszy WRD KMP w Bydgoszczy dokonali zatrzymania 7 ponadgabarytowych zespołów pojazdów.

Przedmiotowe pojazdy przewoziły rozmontowaną elektrownie wiatrową z Bydgoszczy w kierunku województwa łódzkiego. Do kontroli okazano zezwolenia na przejazdy pojazdów nienormatywnych kategorii V i VI .

Weryfikacja okazanych zezwoleń i parametrów określonych dla tych dokumentów nasunęła przypuszczenia, iż poddane kontroli przewozy nie są wykonywane zgodnie z przepisami.

Pojazdy skierowano na wyznaczone miejsce kontroli gdzie dokonano pomiarów parametrów zewnętrznych i parametrów wagowych pojazdów.

W trakcie kontroli stwierdzono iż 6 pojazdów powinno posiadać zezwolenia najwyższej VII kategorii.

Po dokładnej weryfikacji stwierdzono m.in. iż masa rzeczywista kontrolowanych jednostek przekraczała 70 ton a długość sięgała blisko 45 metrów.

Pojazdy do czasu uzyskania stosownych zezwoleń usunięto na parking depozytowy a wobec podmiotów odpowiedzialnych za powstanie naruszeń z zakresu ustawy Prawo o ruchu drogowym wszczęto postępowania administracyjne.

Źródło komunikatu i zdjęć: WITD Bydgoszcz

witd_bydgoszcz_gabaryty_bez_zezwolen_1 witd_bydgoszcz_gabaryty_bez_zezwolen_2 witd_bydgoszcz_gabaryty_bez_zezwolen_3 witd_bydgoszcz_gabaryty_bez_zezwolen_4 witd_bydgoszcz_gabaryty_bez_zezwolen_5 witd_bydgoszcz_gabaryty_bez_zezwolen_6