Bułgarski przewoźnik zamówił 15 Fordów F-Max – jeden egzemplarz ma kosztować 72 tys. euro netto

Bułgarskie przedstawicielstwo Ford Trucks przekazało pierwszą partię pojazdów z nowej serii F-Max. Samochody te trafiły do firmy transportowej Litex Transport, która od razu zdecydowała się na 15 egzemplarzy. Wszystkie te pojazdy będą jeździł w transporcie międzynarodowym i najprawdopodobniej spotkamy je w parze z naczepami chłodniczymi.

Przy okazji przekazania informacji na ten temat, Bułgarzy wyjawili dwie ciekawe informacje. Po pierwsze, firma Ford Trucks stwierdziła, że jeszcze pod końcem 2019 roku otworzy swoje przedstawicielstwo w Polsce. Przy okazji mają się też otworzyć importerzy na Litwie oraz Łotwie.

Druga informacja dotyczy ceny. Dotychczas koszty zakupu Forda F-Maxa znaliśmy tylko z Turcji (czyli kraju jego wyprodukowania) oraz Ukrainy (czyli kraju pozaunijnego). Teraz natomiast możemy dowiedzieć się, ile za samochód ten trzeba zapłacić w Bułgarii, a więc już po imporcie na teren Unii Europejskiej.

Ta bułgarska kwota to 72 tys. euro netto za 500-konny ciągnik z kabiną sypialną oferującą 2,16 metra wysokości wewnętrznej. W kwocie tej mieści się też pakiet wyposażenia dodatkowego, między innymi z pełnym ospojlerowaniem, lodówką, a nawet fabrycznym ekspresem do kawy.