OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Sierpień, 2018

Bułgarska ciężarówka wiozła ładunek ADR z Iranu – polskie służby kontrolne znalazły całą listę problemów

Bułgarski przewoźnik, który podjął się niebezpiecznego ładunku z Iranu, naruszył sporą listę przepisów. Nie tylko nie spełniał wymogów dotyczących umowy ADR, ale też nie miał zezwolenia na transport międzynarodowy, a jego kierowca naruszył normy czasu pracy.

Suma wszystkich kar administracyjnych przekroczyłaby przy tym 14 tys. złotych. Jak jednak wiadomo, maksymalna łączna kara otrzymana przy jednej kontroli drogowej musi zostać ograniczona do 10 tys. złotych.

A oto inspekcyjny komunikat:

W dniu 20.08.2018r., w miejscowości Aleksandrowice (autostrada A-4), małopolscy inspektorzy zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą, którym przewoźnik bułgarski przewoził towar z Iranu.

Inspektorzy po szczegółowej analizie dokumentów przewozowych oraz przestrzeni ładunkowej ujawnili, że kierowca przewozi towar niebezpieczny niestosując się do przepisów umowy ADR, stwierdzając:

 • niewłaściwie sporządzony dokument przewozowy;
 • brak instrukcji pisemnych dla przewozu towarów niebezpiecznych;
 • brak oznaczenia pojazdu tablicami barwy pomarańczowej, które informują, że tym środkiem transportu przewożony jest towar niebezpieczny;
 • brak odpowiedniego wyposażenia ochronnego;
 • kierujący nie posiadał stosownego przeszkolenia dla osób wykonujących czynności związane z przewozem towaru niebezpiecznego;

Ponadto, przewoźnik nie posiadał stosownego zezwolenia na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego rzeczy oraz naruszył normy czasu jazdy i odpoczynku kierowcy.

Mając na uwadze stwierdzone nieprawidłowości pojazd został usunięty na parking strzeżony, wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne na kwotę ponad 14 000 zł, a kierowcę ukarano 600 zł mandatem karnym.

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. blue napisał(a):

  Wysokość kary to nie policzek a kop w dupę uczciwym przewoźnikom.

 2. Dsvv napisał(a):

  Ciekawe co to za adr byl

 3. Erfan napisał(a):

  I assume the load was petrochemical products

 4. Sesrk napisał(a):

  Proszę w imieniu “blue” doliczyć z 1000 EUR. Masz się zapewne za uczciwego przewoźnika? To zaproś Szanowna Panią ITD i pokaż wynik tutaj na tej stronie

 5. jacek napisał(a):

  Witam serdecznie. Mam niewielkie doświadczenie w kierowaniu zestawem ale z miłą chęcią chciałbym pójść pracować do uczciwego przewoźnika. Bo do tych co dzwonie po pytaniu o przepisy o czasie pracy kierowcy to jakoś przestają “pięknie spiewac” nie wiem może mam niefart i akurat im w gardle zasycha:). Jak się taki uczciwy znajdzie który 10 nie piszczy ze mu się to wszystko nie oplaca etc, piszcie na mejla uczciwy przedsiębiorcy z Podlasia.

  • Trakeiro napisał(a):

   Wal śmiało do dużych graczy na rynku, korporacji. Nie dość że zarobisz uczciwie tyle samo na papierze, co na koncie to jeszcze przyuczą Cię do zawodu. Lub przeprowadzka do południowej Wielkopolski i heja na mebelki, zarobisz uczciwie za godzinę pracy od włożenia do wyłożenia karty i żadne stauy, korki, nehody i inne gówna na drodze Cię nie interesują. Jeździsz nowymi autami, żadnymi premierami, wolwami czy dafami. Tylko mercedesy, które po okresie lizignu wracają do Garcarka a Ty odbierasz nowego kamiona.

 6. KAMIL (FALCON) napisał(a):

  To taki bułgarski “dziad – trans”.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.