OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 8 Marzec, 2018

Bułgarska ciężarówka bez pełnego zgłoszenia do sytemu SENT – dane przewoźnika nie były wprowadzone

To już tradycja w ramach systemu SENT, monitorującego ruch towarów ropopochodnych, tytoniowych oraz alkoholowych – do kontroli zatrzymano zagranicznego przewoźnika, którego danego nie zostały wprowadzone do dokumentów. W efekcie transport został uziemiony i firma może spodziewać się co najmniej kilku tysięcy złotych kary.

W dniu 06.03.2018r. w miejscowości Tarnów na autostradzie A4 (Węzeł Centrum) Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie Oddział Tarnów, przeprowadzili kontrolę pojazdu członowego należącego do bułgarskiego przewoźnika, którym wykonywany był międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Polski do Bułgarii. 

W trakcie kontroli ustalono, że przedmiotowy przewóz ładunku podlega ustawie o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, tj. przewożono m.in. oleje z ropy naftowej w beczkach. 

W związku z powyższym, poddano weryfikacji wymagane dane, które powinny być zgłoszone przed rozpoczęciem przewozu do systemu Ministerstwa Finansów – SENT. Kontrola ujawniła brak uzupełnienia danych dotyczących przewoźnika. Na miejsce kontroli wezwano funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy nałożyli zamknięcia urzędowe, celem zabezpieczenia przewożonego ładunku oraz wszczęli stosowne postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w kwocie 5000 zł.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Prawda o głupocie napisał(a):

  Dziadostwo bułgarskie zacznie się zniechęcać do przyjeżdżania tutaj.
  I bardzo dobrze.

 2. ABC napisał(a):

  Myślę że czy to Bułgaria Polska Rumunia mniej więcej jeden poziom dziadostwa transportowego. Mam tu na myśli szefów “intelektualistów”.

 3. Adam napisał(a):

  Czy ktoś mnie uświadomi na kim ciąży obowiązek wpisania takiego zgłoszenia do SENTu ?
  Na polskim nadawcy, przewoźniku z Bułgarii, kupującym ?

  • heh napisał(a):

   nadawca zgłasza przewoznika 😉 kupujacy (odbiorca) po zakonczeniu przewozu musi potwierdzić w systemie dostawe 🙂

  • Łukasz napisał(a):

   @Heh, przewoznik sam wypelnia swoje dane w systemie SENT. Jesli zrobi to za niego nadawca to tylko i wylacznie z dobrej woli i checi pomocy. Pozdrawiam

  • Bomba napisał(a):

   Jeśli to import do kraju to podmiot kupujący w kraju zgłasza SENT i wysyła klucz do przewoźnika bułgarskiego, który mimo, że nie zna tematu SENT musi się wpisać pod tym transportem. Ewentualnie może jedno i drugi zrobić spedycja jeśli ma odpowiednie upoważnienia i zaznaczy tą opcję w zgłoszeniu.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.