OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 19 Sierpień, 2016

Budowlanka w komunikacie ITD: za dużo pasażerów, brak B+E, przełożona rejestracja i promil u kierowcy

budowlany_bus_witd_gorzow_1

W komunikatach Inspekcji Transportu Drogowego zazwyczaj czyta się o pojazdach wykonujących zarobkowy przewóz towarów, a w tym przede wszystkim o pełnowymiarowych ciężarówkach. Wystarczy jednak krótki rzut oka na polskie drogi, aby zdać sobie sprawę, że poza branża transportową nie brakuje “kwiatków”, bezkarnie łamiących wszelkie możliwe normy, dzięki trzymaniu się z dala od głównych tras. Przykład? Budowlany Mercedes-Benz Vito z przyczepą, który opisali w poniższym komunikacie funkcjonariusze WITD w Gorzowie Wielkopolskim:

W dniu 18 sierpnia 2016 r. w Żaganiu inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli zespół pojazdów o dmc 4000 kg, którym krajowy przedsiębiorca wykonywał niezarobkowy przewóz drogowy.

Podczas kontroli ustalono, że kierujący nie posiadał stosownych uprawnień do kierowania takim zespołem pojazdów. Ponadto pojazdem samochodowym, którym wykonywany był ten przewóz, podróżowało 8 osób pomimo, iż był on przystosowany do przewozu maksymalnie 5 osób. Dodatkowo kierowca nie okazał podczas kontroli dowodu rejestracyjnego przyczepy. Jednakże w wyniku identyfikacji danych z tabliczki znamionowej przyczepy oraz danych zawartych w CEPIK ustalono, iż tablica rejestracyjna znajdująca się na kontrolowanej przyczepie pochodziła z innego pojazdu. Kierującego poddano również badaniu trzeźwości, w wyniku którego stwierdzono 0,45 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W związku z tym nietrzeźwy kierujący został przekazany Policji, która zatrzymała go do wytrzeźwienia oraz w celu przeprowadzenia dalszych czynności. Ponadto z uwagi na fakt niedopuszczenia przyczepy do ruchu Policja usunęła ją z drogi. Natomiast w związku ze stwierdzeniem naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

budowlany_bus_witd_gorzow_2 budowlany_bus_witd_gorzow_3

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Darecki napisał(a):

  I bardzo dobrze, należy eliminować dziadostwo z polskich drog

  • Damian_NO napisał(a):

   Człowieku jakie dziadostwo!?to jest firma budowlana i skąd oni mają znać przepisy o transporcie drogowym. Może wyślij ITD na pola podczas żniw i niech tam eliminują dziadostwo, bo przecież taki rolnik też musi być zajebistym dziad transem.

   • Tomek napisał(a):

    Człowieku! ogrom ludzi korzysta z dróg nie będąc bezpośrednio związanym z transportem, czy oni też nie muszą znać przepisów? co za brednie wypisujesz,
    nieznajomość prawa nie jest tłumaczeniem…

   • Owoc napisał(a):

    Czyli co, ja nie znając przepisów budowlanych mogę sobie spokojnie wchodzić na wysokie rusztowania, nie mając uprawnień? Co za bzdury wypisujesz! To nie są przepisy o transporcie drogowym, tylko Kodeks Ruchu Drogowego. Nie mając kat A nie wsiadam na motocykl. Proste i logiczne. Jeśli wsiądę, to w pełni świadomie łamię przepisy. Na prawdę jeszcze nie widziałem tak idiotycznego tłumaczenia…

   • Damian_NO napisał(a):

    Czytajcie ze zrozumieniem. Wg mnie dziad transem jest firma, która świadomie łamie przepisy, a tu oni nawet o tym nie myślą. I zluzujcie majty, bo żyłka Wam pęknie.

 2. El Pieso napisał(a):

  Kiemlicze 😉

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.