Jak Brytyjczycy modyfikują auta dostawcze, czyli metry dodatkowego orurowania i dziesiątki światełek

Szukając jakiś interesujących zdjęć samochodów dostawczych po tuningu, trafiłem na Facebooka brytyjskiej firmy Jimbars, która specjalizuje się w montażu dodatkowego oświetlenia do pojazdu użytkowych, a także budowaniu i montowaniu elementów orurowania. Spora część pojazdów, która opuszczają warsztat Jimbars, to właśnie samochody dostawcze posiadające często naprawdę nietypowe modyfikacje. Co konkretnie? Zobaczcie sami na wybranych przeze mnie zdjęciach najciekawszych realizacji:

Na pierwszy ogień idzie Mercedes-Benz Sprinter, który idealnie pokazuje specjalizację firmy – na każdej podłużnej powierzchni jedno nadwozia umieszczono orurowanie, w które wpuszczono oczywiście dodatkowe oświetlenie, a także dorzucono kilka reflektorów dalekosiężnych. Efekt jest moim zdaniem całkiem niezły:

tuning_jimbars_uk_dostawcze_01 tuning_jimbars_uk_dostawcze_02

Czasami jednak efekt modernizacji jest przede wszystkim kontrowersyjny. Przykładem może być tutaj wstawienie aż trzech rur z obrysówkami na niewielki zderzak Volkswagena T5 lub oświetlenie tylnej ściany Renault Master na każdym boku

tuning_jimbars_uk_dostawcze_03 tuning_jimbars_uk_dostawcze_04

Specjaliści z Jimbars bez problemu wymyślą coś ciekawego nawet dla tak brzydkiego auta, jak Ford Transit Connect pierwszej generacji. Poniżej dwa interesujące egzemplarze – jeden utrzymany po prostu w srebrnych barwach, natomiast drugi będący wyrazem miłości dla Szkocji:

tuning_jimbars_uk_dostawcze_05 tuning_jimbars_uk_dostawcze_055 tuning_jimbars_uk_dostawcze_065 tuning_jimbars_uk_dostawcze_066

Tutaj natomiast kolejny nieco kontrowersyjny przykład – typowo robocze Iveco Daily, do którego dorzucono świecące na niebiesko diody, a także ogromny biały fartuch z napisem, który podkreśla, że Daily jest prawdziwym wołem roboczym. Trudno się z tym twierdzeniem nie zgodzić.

tuning_jimbars_uk_dostawcze_07 tuning_jimbars_uk_dostawcze_08

Co ciekawe, orurowanie z dodatkowym oświetleniem Jimbars montował także na jeżdżącej lodziarni. Trzeba przyznać, że w połączeniu z żółtym lakierem i pięknymi, szprychowymi felgami osiągnięto tutaj świetny efekt:

tuning_jimbars_uk_dostawcze_09 tuning_jimbars_uk_dostawcze_10

Odnośnie Sprinterów – dorzucając do nich liczne rury z obrysówkami można osiągnąć efekt zarówno bardzo przyjemny, jak i kompletnie przesadzony. Przykładami na jedno i drugie mogą być poniższe zdjęcia:

tuning_jimbars_uk_dostawcze_13 tuning_jimbars_uk_dostawcze_12 tuning_jimbars_uk_dostawcze_11 tuning_jimbars_uk_dostawcze_14

I na koniec prawdziwy smaczek w postaci niepozornego Peugeota Partnera, którego również solidnie rozświetlono:

tuning_jimbars_uk_dostawcze_16 tuning_jimbars_uk_dostawcze_15

Źródło zdjęć: Facebook: Jimbars – Custom made Lightbars