Brazylijska reklama Actrosa MP3, czyli o niemieckim inżynierze, który próbował zostać tancerką

Choć w Europie na dobre zadomowił się już Mercedes Actros MP4, są na świecie miejsca, gdzie w salonach cały czas stoi tylko MP3, a wprowadzenie do oferty nowego modelu nie jest na razie rozważane. Tak jest na przykład w Brazylii, gdzie największą ciężarówką z gamy Daimler Trucks jest właśnie Actros trzeciej generacji, cieszący się tam de facto sporą popularnością.

Aby tę popularność jeszcze dodatkowo zwiększyć, Mercedes przygotował na brazylijski rynek świetny spot reklamowy. Widzimy na nim brazylijską tancerkę wykonującą tradycyjny, karnawałowy taniec, a także niemieckiego inżyniera, który próbuje jej ruchy naśladować. W tle stoi natomiast sam Actros z kabiną pomalowaną w brazylijskie barwy. Zobaczcie sami:

Przy okazji Mercedesa w Brazylii – Ameryka Południowa to dla Daimler Trucks jeden z najbardziej dochodzowych rynków. Prymu nie wiodą tam jednak modele znane z Europy, lecz konstrukcje stworzone z myślą właśnie o tamtejszych warunkach. Przykładem mogą być modele Accelo oraz Atron. Zdjęcia poniżej:
mercedes_accelo

mercedes_atron