rekrutuj 40ton665
Opublikowane 25 Marzec, 2015

BMW kupiło całkowicie elektryczną ciężarówkę – terminalowy ciągnik marki Terberg o mocy 274 KM

terberg_elektryczny_bmw

BMW kupiło sobie nową ciężarówkę, mianowicie ciągnik terminalowy marki Terberg, który jest pojazdem całkowicie elektrycznym, pozbawionym silnika spalinowego. Ekologiczne auto będzie odpowiadało za transport kontenerów między fabryką BMW w Monachium, a położonym zaraz obok centrum dystrybucyjnym marki, pokonując przy tym naprawdę symboliczne odległości. Dziennie Terberg wykona osiem tras z podzespołami do nowych samochodów, łącznie wyjeżdżając w ten sposób zaledwie 20 kilometrów. To natomiast oznacza, że ograniczony zasięg elektrycznego pojazdu nie będzie w żaden sposób wadą. Model YT202-EV, bo właśnie z takim pojazdem mamy tutaj do czynienia, ma umożliwić od 9 do 10 godzin ciągłej pracy, jednocześnie ładując się przez zaledwie 2-4 godziny. Do tego dochodzi fakt, że elektryczny motor zapewni moc całkowicie wystarczającą do codziennej pracy, wyliczoną na 202 kW, czyli jakieś 274 KM.

Tymczasem BMW podkreśla, że elektryczna gra jest naprawdę warta przysłowiowej świeczki, wszak zastąpienie spalinowego ciągnik elektrycznym oszczędzi środowisku około 11,8 trony CO2 rocznie.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Bob napisał(a):

    Elektryczne pojazdy posiadają akumulatory które już nie są takie ekologiczne a recykling tychże baterii to już prawdziwy problem.

  2. KK napisał(a):

    Tymczasem BMW podkreśla, że elektryczna gra jest naprawdę warta przysłowiowej świeczki, wszak zastąpienie spalinowego ciągnika elektrycznym oszczędzi środowisku około 11,8 tony CO2 rocznie.Niekoniecznie jest to prawda. Czy w ogóle ktoś pisząc o elektrycznych pojazdach zastanawia się w jaki sposób produkuje się prąd? Np. w Polsce przeważają elektrownie węglowe. A spalając węgiel na pewno nie obniżymy emisji CO2.Zresztą cała ta akcja propagandowa CO2 wymyślona przez unię nie ma sensu!!!

Odpowiedz