BMW ciągnęło na lawecie Fiata Ducato do transportu międzynarodowego, a kierował tym 33-letni Polak

BMW serii 5 najwyraźniej dobrze radzi sobie z kilkutonowymi przyczepami. W ubiegłym roku – tutaj – pokazywałem właśnie ten model, którym pewien Rumun ciągnął przez Niemcy lawetę z Renault Master oraz dwoma motocyklami. Teraz wyczyn ten został powtórzony, tym razem z udziałem naszego rodaka.

33-letni Polak został zatrzymany w Ostrawie, nieopodal czeskiej trasy D1. Mężczyzna ciągnął swoim BMW lawetę załadowaną Fiatem Ducato do transportu międzynarodowego. Przyczepa była przy tym o ponad tonę cięższa, niż zezwalałyby na to homologacje.

Kolejnym problemem było nieokazanie przez kierowcę prawa jazdy. Czescy policjanci mogli zobaczyć jedynie zdjęcie dokumentu, uwiecznione na telefonie. Przy okazji okazało się też, że Polak nie posiada odpowiedniej kategorii prawa jazdy, a samo BMW ma nielegalnie przyciemnione szyby.

Dalej tej zestaw oczywiście nie pojechał. Policjanci nakazali przeładowanie Fiata na ciężarówkę przystosowaną do przewozu takich pojazdów. Kierowca natomiast musi spodziewać się kary administracyjnej. Dla zabezpieczenia Czesi pobrali od niego kaucję, wynoszącą 50 tys. koron. W przeliczeniu na złotówki to około 8,2 tysiąca.

Zdjęcia opublikowała czeska policja.