transfactor3665
Opublikowane 27 Grudzień, 2016

“Biały kruk” w wersji, której byś się nie spodziewał, czyli Scania Starline jako wywrotka z podwoziem 8×2

scania_vsb_starline_8x2_1

Polecam również starszy tekst: Scania 113 360 z podwyższeniem kabiny z Iveco Eurotech…

Scania serii 3 z kabiną typu Starline to pojazd tak rzadki, że wiele osób wręcz nie wie o jego istnieniu. Kabinę tego typu można było co prawda zamówić u autoryzowanych przedstawicieli marki Scania, ale była ona oferowana tylko na wybranych rynkach, i to tylko na specjalne zamówienie. Swoją drogą szkoda, wszak w wersji Starline poczciwa “Trójka” oferowała kierowcy znacznie lepsze warunki mieszkalne, nieporównywalne z tym, co można było znaleźć w najbardziej popularnym wariancie Topline. Wystarczy powiedzieć, że wewnątrz mógł się tutaj wyprostować kierowca o nawet 195 centymetrach wzrostu, a do tego nie brakowało sporych schowków. Wracając jednak do unikalnego charakteru tego pojazdu – biorąc pod uwagę ilość zachowanych egzemplarzy serii 3 Starline, nie ma wątpliwości, że mówimy tutaj o prawdziwym “białym kruku”. No to teraz wyobraźcie sobie, że ktoś bierze taką niemalże niespotykaną kabinę, łączy ją z czteroosiowym podwoziem, samowyładowczą zabudową, całym zestawem tuningowych dodatków oraz luksusowym wnętrzem…

scania_vsb_starline_8x2_2

W ubiegłym miesiącu holenderski warsztat tapicerski Special Interior pochwalił się najnowszym projektem zrealizowanym dla firmy VSB Groep, zajmującej się handlem używanymi ciężarówkami oraz transportem materiałów sypkich. Całe przedsięwzięcie polegało na wykończeniu wnętrza Scanii 143 450 z 1996 roku, wyposażonej właśnie w kabinę typu Starline. Efekt tych prac możecie zobaczyć poniżej. A ja jeszcze dodam, że opisywany pojazd ma tylko jedną oś napędzoną, zarejestrowano go na 32 tony DMC i jest już kolejną Scanią typu Starline we flocie VSB Groep. Poza tym firma ta posiada nawet Scanie serii 1, czy też bardzo liczne Scanie typu Torpedo.

Więcej zdjęć przejrzycie TUTAJ.

Źródło zdjęć: SpecialInterior.com

scania_vsb_starline_8x2_3 scania_vsb_starline_8x2_4 scania_vsb_starline_8x2_5 scania_vsb_starline_8x2_6

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. iveco napisał(a):

  charakteru panie redaktorze,wkradł się błąd,pozdrawiam

 2. Użytkownik* napisał(a):

  Miałem okazję pracować przy podobnej Scanii w Polsce lecz ten egzemplarz szykowaną był już na emeryturę w afryce

 3. RFS napisał(a):

  Co tu się dziwić – Holandia. Kraj w którym z pasją podchodzi się do ciężarówek. Tam się bierze ramę, szuka kabiny w dobrym stanie, do tego zabudowa i wszystko składa jak z klocków wieńcząc to malowaniem. Tak samo nikogo tam nie zdziwi odcięcie dachu w kabinie w niskim wariancie i dospawanie odciętego od innej (uszkodzonej) podwyższenia.
  W Polandii podejście do ciężarówek jest już kalkulacyjne.

  • pete379 napisał(a):

   Kurczę miałbym trochę luźnej kasy, to też bym sobie furę uszykował- podwozie boogie z solówki DAF 95ATi, skrócił je wrzucił na nie siodło, zdrową kabinę 95ATi SSC, nowe zderzaki z wersji ATi 500 (te wyższe) i kupił odremontowany silnik Cumminsa N14 z tym super hamulcem silnikowym. Do tego “przelotka” na pstryczek do wydechu, fajny lakier, odświeżone wnętrze (może nawet zmodyfikowane). A na ramę duże polerowane zbiorniki, blachę perforowaną i duńskie skrzynki. Z tyłu na ramie haki do wieszania łańcuchów, fajny zderzak z okrągłymi lampami, szeroki chlapacz, a felgi stalaki szerokie ładnie malowane, albo kute aluminiowe.

 4. Hrumol napisał(a):

  Wnętrze luksusowe, ale jakby niedokończone z tą czarną kierownicą i deską rozdzielczą.

Odpowiedz