transfactor3665
Opublikowane 19 Grudzień, 2016

Białoruska propozycja do spożywczej dystrybucji – 10 ton DMC, 6 metrów długości oraz 21,8 m3 ładowni

maz_10_ton_krotki_dystrybucyjny

W branży dystrybucyjnej powszechnym widokiem są samochody dostawcze o niedużych rozmiarach, ale za to bardzo solidnie przeładowane. Tymczasem białoruska firma MAZ zaprezentowała ostatnio pojazd, który mógłby sprawdzić się w spożywczej dystrybucji wprost idealnie, oferując bardzo ciekawy stosunek ładowności do wymiarów przestrzeni ładunkowej. Bazuje on na ciężarówce MAZ 4571P1 i dysponuje nietypowym nadwoziem.

MAZ 4571P1 to ciężarówka o 10,1-tonowym DMC, ważąca bez zabudowy nieco ponad 4 tony. Mamy tutaj typowo ciężarowe osie, kabinę o szerokości aż 2,5 metra, niczym w największych ciężarówkach na rynku, a jednocześnie tylko 3,3-metrowy rozstaw osi. Pełna długość ramy, wraz ze zwisem przednim i tylnym to jedynie 6170 milimetrów, zaś to oznacza, że MAZ 4571P1 jest wręcz krótszy od wielu samochodów dostawczych. Z drugiej jednak strony, w tej nowej wersji mamy zabudowę chłodniczą, mającą niemałą objętość 21,8 m3 i przewidującą możliwość podzielenia przestrzeni na dwie strefy z różną temperaturą. Całość jest wysoka i szeroka niczym w typowych ciężarówkach, ale jednocześnie też bardzo krótka, wraz z kabiną ledwie przekraczając 6 metrów.

Co ciekawe, producentem tej zabudowy, wykonanej z izolowanych paneli typu sandwich, jest sam koncern MAZ. Dysponuje on bowiem własną marką zabudów MAZ-Kupava, przygotowującą popularne w Rosji i na Białorusi konstrukcje na fabryczny montaż.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Diabeł napisał(a):

    Za szeroki może nie ale za ciężki na zakazy “trzy i pół”. Busa nikt na środku miasta ważył nie będzie. Po co? Przecież to bus, a one są do “trzy i pół”.

Odpowiedz