Biało-różowy DAF z kabiną pokrytą panterką i całkowicie różowym wnętrzem – skąd ten pomysł?

Biało-różowy lakier, a do tego oklejenie w panterkę to raczej nie jest zestaw, którego spodziewalibyśmy się po ciężarówce. Opisywany DAF trafił jednak do firmy, w której taka kolorystyka nie będzie niczym nadzwyczajnym.

Przedsiębiorstwo to nazwy się Mirtra i jest holenderską firmą o typowo rodzinnym charakterze. Szefowa całej operacji to Miriam Dorst, zaś w charakterze kierowców zatrudniona jest trójka jej dzieci – córki Nikita oraz Celine, a także syn Dion. Co więcej, do zawodu kierowcy już przygotowuje się młodszy syn Yari, mający obecnie 17 lat.

Firmowe ciężarówki już od lat otrzymują oklejenie w panterkę, łączone z kabinami w różnych kolorach. Można więc powiedzieć, że jest to stały wyróżnik floty, kursującej na co dzień między Holandią a Wielką Brytania. Najbardziej wyróżniają się zaś ciężarówki, którymi jeździ Celine Dorst.

Dotychczas młoda Holenderka prowadziła czarnego DAF-em XF Euro 6 z różową panterką oraz różowym grillem. Teraz zaś odebrała XF-a nowszej generacji, życząc sobie przy tym biało-różowe malowanie, szaro-różową panterkę, a także całkowicie różowe wnętrze. Składa się na nie różowe obszycie foteli, różowa podłoga, różowe ściany, a także różowe, jaskrawe podświetlenie.

Z technicznego punktu widzenia, opisywany samochód to DAF XF 480 Super Space Cab. Auto otrzymało układ osi 6×2, który w holenderskich i brytyjskich warunkach prawnych zapewnia wyższe DMC. Jednocześnie zadbano też o powiększony zapas paliwa, sięgając po zbiornik paliwa wykonany przez firmę SB Components. Za dostarczenie ciężarówki odpowiadała zaś dealer Verspui Trucks, publikując przy tym dołączone do tekstu zdjęcia.