OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 15 Kwiecień, 2019

Bez opłacenia zaległych mandatów nie opuścisz kraju – Turcy zablokowali setki bułgarskich ciężarówek

Tureckie władze miały dosyć kierowców ciężarówek, którzy unikali uiszczania kar. Chodzi tutaj przede wszystkim o Bułgarów, którzy regularnie ignorowali mandaty za wykroczenia w ruchu drogowym, a także nie uiszczali opłat drogowych. By więc skutecznie rozprawić się z tym procederem, wszystkie zaległe opłaty Turcy zaczęli pobierać na granicy.

Ledwie Turcja wprowadziła tę nową zasadę, a już ruch na granicy w Kapikule został sparaliżowany. Jak podaje bułgarska agencja informacyjna „Novinite”, na granicy utknęły setki samochodów ciężarowych, którym zabrania się opuszczenia Turcji. Tamtejsi urzędnicy nie chcą ich wypuścić z kraju, gdyż na kierowcach ciążą zaległe opłaty.

Większość kierowców nie dysponuje wystarczającymi środkami, by opłacić zaległości. Wielu z nich czeka przy drodze aż ktoś przywiezie im pieniądze, pozwalając na ruszenie w dalszą trasę. Widzi się też kierowców, którzy pozostawiają ciężarówki na parkingach i pieszo ruszają w kierunku granicy, bym tam zorganizować odpowiednie środki.