OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 9 Lipiec, 2019

Betoniarka dla kierowcy, który nie może chodzić po stopniach, a do tego hybrydowa zabudowa

Betoniarki z elektrycznie oraz hybrydowo zasilanymi zabudowami, zabudowywane przez firmę Wierda Hybrid Technologies, prezentowałem Wam już kilkukrotnie. Przykładem może być chociażby MAN TGX z naczepą, opisywany w tym marcowym artykule. Teraz jednak przyjrzymy się egzemplarzowi jeszcze bardziej wyjątkowemu.

Ciężarówka widoczna powyżej, dopiero co przekazana holenderskiej firmie Kijlstra Beton, łączy hybrydową zabudowę z zestawem udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Zostały one przygotowane specjalnie z myślą o kierowcy, który przez dłuższy czas nie mógł podjąć się zatrudnienia. Wszystko przez to, że uraz nóg nie pozwala mu wspinać się po stopniach.

Tak wygląda wejście do kabiny:

By rozwiązać ten problem, Kijlstra Beton zdecydowało się na zamówienie lewych stopni czymś w rodzaju windy. Kierowca musi ustawić stopę na tylko jednym stopniu, po czym siłownik automatycznie podciąga go do góry. Wysokość jest przy tym wystarczająca, by bezpiecznie zająć miejsce za kierownicą pojazdu.

Specjalne ułatwienie zainstalowano także w tylnej partii zabudowy. Jest to automatyczny spryskiwacz leja rozładunkowego, zapewniający mu skuteczne czyszczenie. Dzięki temu kierowca nie musi więc wspinać się na zabudowę, by dokonać tego czyszczenia osobiście.

Co natomiast ze wspomnianą na wstępie zabudową? Jej działanie rozpoczyna się tutaj na mechanicznej przystawce mocy, lecz tuż po starcie napęd przejmuje silnik elektryczny. Pracuje on tak długo, aż rozładują się dołączone do zabudowy baterie. Następnie zaś przywracany jest napęd mechaniczny, natomiast baterie muszą zostać poddane ładowaniu.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: