OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 10 Wrzesień, 2018

Belgijskie wojsko zajmie się nielegalnymi imigrantami – wszyscy trafią do centralnego obozu

Belgia wyraźnie zmienia swoją politykę wobec nielegalnych imigrantów. Do akcji wkroczy wojsko, które pomoże zebrać nielegalnych imigrantów w jednym, centralnym obozie.

Ten nowy obóz zorganizowano w miejscowości Steenokkerzeel, nieopodal brukselskiego lotniska. Jest to obiekt strzeżony, a od wszystkich jego mieszkańców zbierze się odciski palców. Ośrodek został też ostatnio powiększony, mieszcząc obecnie do 160 osób.

Taka liczba ma podobno całkowicie wystarczyć. Wobec wszystkich gości Steenokkerzeel będzie się bowiem wszczynało procedurę dotyczącą wydalenia z kraju. A że cały proces będzie sterowany przez jeden, centralny ośrodek, przygotowanie specjalnych dokumentów powinno odbyć się znacznie szybciej, niż dotychczas.

Jaka będzie w tym wszystkim rola wojska? Żołnierze będą wspierali policję w wyłapywaniu nielegalnych przybyszy. Przede wszystkim, każdego dnia do Steenokkerzeel ma kursować specjalny, wojskowy autobus. To właśnie za jego pośrednictwem zatrzymani będą dostarczani do obozu.

Policja oraz wojsko mają działać między innymi przy drogach dojazdowych do portu w Zeebrugge oraz przy autostradach prowadzących do Calais. Ponadto zamierza się też rozszerzyć walkę z zorganizowanymi przemytnikami, często wspierającymi imigrantów w dostaniu się do Europy.

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. Kris napisał(a):

  Nie wierzę!!! Nareszcie, trochę późno ale wreszcie się za to biorą.

 2. rs7 napisał(a):

  Kris: Spokojnie…. Nie ma sie co podniecac dopoki nie bedzie efektow!!! Jak beda rezultaty to wtedy i ja powiem: NARESZCIE!!!

 3. Gruby napisał(a):

  Ooooo no przecieram oczy z wrażenia…tylko żeby z tego obozu nie pouciekali zanim ich spakuką w kontener powrotny hehe w końcu ktoś ruszył makówą w Belgii, procedura powinna być prosta jak w firmie kurierskiej, kraj pochodzenia, do odpowiedniego boxu, na drugi dzień wio do domu, bez zbędnych ceregieli.

 4. Tomasz napisał(a):

  Brawo brawo brawo. W końcu jakieś ruchy.

 5. PTAQ napisał(a):

  Jak znam belgów zaraz im uciekną

 6. Donata napisał(a):

  No nareszcie , najwyższy czas zrobić z tym porządek.
  Tylko czy to nie po czasie?!?!

 7. Prawda napisał(a):

  Belgijskie obozy….jak to brzmi !

 8. KAMIL napisał(a):

  Lepiej późno niż wcale, ale nie uwierzę dopóki nie zobaczę jak tych nielegalnych – bezkarnych łapią …

 9. Danek Smok napisał(a):

  Ja bym na miejscu Imigrantow powiedzial,ze jestem z San Escobar, i niech mnie odesla.

 10. Rosa napisał(a):

  Nie gadajcie glupot. Sam widzialem jak kilkudziesieciu niebieskich wpadlo na parking kolo Gent i z krzakow wyciagali czarnych. Tyle pal co ta bambusy zarobily po plecach, to sie nie da zliczyc. Jeden oporny to byl tak zbity, ze o wlasnych silach do busa nie doszedl.

 11. mg napisał(a):

  hehe, ten autobus będzie jak legendarna czarna Wołga…

 12. radek napisał(a):

  obozy, jesień zima idzie gdzieś trzeba ich schronić zeby im dupki nie zmarzły…. nie wierze w żadną zmiane wobec imigrantów

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.