OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 14 Listopad, 2017

Belgijskie statystyki kar za korzystanie z telefonu – aż 52,5 tys. mandatów w ledwie sześć miesięcy

belgia_radiowoz_policja_politie

Belgia podsumowała ilość mandatów za korzystanie w czasie jazdy z telefonów. Chodzi tutaj o dane z 2016 roku, a także porównanie ich z danymi tegorocznymi.

W całym 2016 roku w Belgii wypisano 91 740 mandatów za korzystanie z telefonu w czasie jazdy. To wynik minimalnie wyższy niż w roku 2015. Jednocześnie wszystko wskazuje na to, że w tym roku mandatów będzie wyraźnie więcej. Tylko bowiem w pierwszej połowie 2017 roku Belgowie wręczyli już 52 528 mandatów.

Kogo karano najczęściej? Ponad połowa przypadków z 2016 roku, mianowicie 58 tysięcy, dotyczyło kierowców aut osobowych. 25 tys. mandatów trafiło do kierowców aut dostawczych, a 7 tys. zebrali kierowcy ciężarówek. Na końcu są rowerzyści oraz kierowcy autobusów. W przypadku tych pierwszych wypisano 836 mandatów, co było bardzo dużym wzrostem względem lat ubiegłych. Kierowcy autobusów otrzymali natomiast 425 mandatów.

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Waldek napisał(a):

    Kiedy te mendy się wkońcu wezmą za pilnowanie i okradanie ciężarówek na parkingach płace minimalne to jest problem ale że kierowców okradają na parkingach to cisza bo kogo to interesuje

  2. Waldek napisał(a):

    Wy tam w Brukseli zajmiecie się wreszcie problemem bezpieczeństwa dla nas kierowców niż tymi głupotami o płacy minimalnej wiem co mówię już 16 lat za kierownicom siedzę

Odpowiedz





Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.