Belgijska Scania R730 Normal 6×2 z jednym z najdziwniejszych lakierów, jakie spotkasz na drogach

flota_Caudenberg

Źródło zdjęć: Transport Van Caudenberg-Debrouwer.

Niewielu jest przewoźników, którzy łączą tak różne rodzaje transportu, jak Transport Van Caudenberg-Debrouwer z belgijskiej miejscowości Wavre. Firma ta posiada bowiem naczepy do przewozu drewna, trzy- oraz czteroosiowe podwozia z HDS-ami, krótkie ciężarówki dystrybucyjne, zwykłe zestaw z firankami, a nawet naczepy niskopodwozie do ładunków ponadnormatywnych. Podobnie jest też zresztą z wykorzystywanymi modelami ciężarówek, jako że na tym samym parkingu, w tych samych barwach, można zobaczyć niemalże nowe Scanie serii R, Mercedesa Antosa, Scanię T143, MAN-a TGA, DAF-a XF105, MAN-a TGM, czy różne generacje Actrosów. A kwintesencją wszystkiego jest Scania najnowszej generacji, dopiero co odebrana z brukselskiego salonu marki.

scania_r730_Caudenberg_3 scania_r730_Caudenberg_4

Już sama konfiguracja wskazuje, że mamy do czynienia z wyjątkowym pojazdem – Transport Van Caudenberg-Debrouwer zdecydowało się na ciągnik siodłowy R730, wyposażony w dodatkową oś pchaną oraz pozbawioną spojlerów kabinę typu Normal. Przyznacie, że takich maszyn nie widuje się na co dzień, a to przecież dopiero początek atrakcji. Ledwie bowiem nowa Scania dotarła do Belgii, poddano ją pracom tuningowym. Składały się one przede wszystkim z nawiązań do ciężarówek sprzed lat oraz pojazdów amerykańskich. W praktyce oznacza to więc, że zza niskiej kabiny zaczęły wystawać ogromne kominy, natomiast przed nim stanął dachowy bagażnik. Do tego doszło też typowe dla Beneluxu oświetlenie oraz bardzo, bardzo ciekawy lakier.

Jak widzicie, lakierowi postanowiłem poświęcić osobny akapit. Trudno jednak inaczej opisać pojazd, w którym farba typu kameleon połączona jest z malunkami prezentującymi lodowcowe krajobrazy oraz klasyczną, dwubarwną całością. A do tego mamy jeszcze zielony podest roboczy, pomarańczowe siodło oraz czerwone piasty kół. Szczerze mówiąc aż nie wiem co o tym myśleć…

Więcej zdjęć tego pojazdu znajdziecie tutaj.

scania_r730_Caudenberg_1 scania_r730_Caudenberg_2