transfactor3665
Opublikowane 10 Listopad, 2017

Belgia zniesie opłaty drogowe w godzinach nocnych? Według członka rządu, to sposób na korki

scania_belgia

Nieszczęsny system opłat drogowych Viapass, obowiązujący w Belgii, nocą nie powinien pobierać opłat lub przynajmniej nocne opłaty powinny być niższe – taką propozycję przedstawił belgijski sekretarz stanu ds. oszustw socjalnych, pan Philippe De Backer.

Przyznacie, że brzmi to bardzo nietypowo. Skąd więc ten pomysł? De Backer doszedł do wniosku, że nocne zniesienie opłat skłoni część przewoźników do puszczania transportów głównie nocą. To zaś oznaczałoby mniej korków i bardziej płynny ruch na głównych trasach.

Belgijscy przewoźnicy, zrzeszeni w związku Febetra, już jednak zgłosili sprzeciw. Jak twierdzą, nocne zniesienie opłat nie jest dla nich żadnym rozwiązaniem. Ruch ciężarówek jest bowiem uzależniony od ich załadunków oraz rozładunków, a te zazwyczaj nie odbywają się nocami.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. kierowca napisał(a):

  Masakra.To nie tylko ciężarówki,ale cała logistyka,magazyny,ludzie,a parkingów tam jak na lekarstwo.A Państwo z osobóweczek spokojnie rano będą pomykać po pustych “patatajkach” belgijskich.

 2. andrzej napisał(a):

  Jak nie zakaz wyprzedzania w deszczu to zniesienie opłat nocą, też ciekwie myślących polityków w tej Belgii mają.

 3. Antwerpia smakosz napisał(a):

  W ciągu 4lat ruch w belgii wzrosł trzykrotnie jezdze codziennie po 50km do pracy i to nie przez ciezarowki sa korki te jebane korki

 4. kier napisał(a):

  Co tutaj duzo pisac. Belgia jako kraj i przepisy w nim stworzone zawsze byly dziwne. A druga sprawa jest taka ze noc jest od spania a oni chcieliby puscic caly transport noca. Oszczednosci znikome bo za wielki kraj to nie jest takze chyba wtopa by byla.

 5. piotrek1317 napisał(a):

  i to jest ta pro-socjalna Europa Zach. tu jakieś delegowanie ku chwale uciśniionych, a tu wymaganie od ludzi, żeby zamiast jak ludzie pracowali w dzien, żeby pracowali po nocach….

 6. Ołstryjok napisał(a):

  Austriacy się za głowę chwytają. 😀

Odpowiedz