Belgia: ciężarówka z naczepą wjechała do wnętrza banku, wcześniej taranując kilkanaście samochodów

Do wyjątkowo tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj rano w centrum belgijskiej miejscowości Kortenberg. Ciężarówka przewożąca maszynę budowlaną najpierw staranowała kilkanaście samochodów osobowych, a następnie przejechała przez chodnik i wbiła się do wnętrza banku.

Jak podają belgijskie media, nie był to zamach, a po prostu wypadek. Kierowca ciężarówki miał stracić panowanie nad pojazdem, ciężarówka zaczęła bujać na boki, uderzyła w samochody osobowe i w końcu wjechała w budynek. Kabina znalazła się dosłownie wewnątrz banku, a kierowca został zakleszczony w jej wraku. Niestety ciągnik uderzył też w grupę ludzi.

Już teraz wiadomo, że wypadek pochłonął jedną ofiarę śmiertelną, w postaci 1,5-rocznego chłopca. Odnotowano też sześć osób rannych, w tym ojca zmarłego dziecka. Ten ostatni dostał ataku serca i jest w stanie krytycznym. Jak tłumaczą lekarze, było to reakcją na zobaczenie zwłok syna.

Pomimo bardzo poważnych uszkodzeń kabiny, kierowca ciężarówki odniósł jedynie niegroźne obrażenia. Został on wydobyty z pojazdu i zapewne pomoże w ustaleniu okoliczności zdarzenia.

Oto zdjęcia z miejsca zdarzenia: