Czy tak będzie wyglądało wnętrze nowego MAN-a TGX? Prototyp CitE może być dobrą zapowiedzią

Podobno już jesienią tego roku zobaczymy nową generację ciężarowych MAN-ów. Największą ilością nowości ma wyróżniać się największy model TGX, choć w przygotowaniu są też modele znacznie mniejsze. Jak natomiast będą wyglądały ich kabiny i co znajdziemy ich wnętrzach? Pewną odpowiedzią na to pytanie może być prototyp o nazwie CitE.

MAN CitE był jednym z prototypów zaprezentowanych na ubiegłorocznych targach IAA 2018 w Hanowerze. MAN szeroko się nim wówczas chwalił, zapowiadając, że jest to wizja przyszłości, pokazująca jak ciężarówki spod znaku lwa będą wyglądały w kolejnych latach.

Już z daleka widać, że MAN CitE ma być pojazdem typowo miejskim. Samochód ma bowiem niskowejściową kabinę, w której próg znajduje się 35 centymetrów na ziemi, a kierowca siedzi przed przednią osią. Sam za siebie mówi też fakt, że samochód wyposażono w silnik elektryczny i baterie pozwalające przejechać do 100 kilometrów.

Jeśli natomiast chodzi o poszczególne elementy wyglądu, uwagę zwracają chociażby reflektory. Doskonale pasują one do kształtu reflektorów z nowych TGX-ów, testowanych jeszcze w kamuflażu. Ciekawym elementem jest też bardzo duża, chromowana belka nad atrapą chłodnicy, mogąca nadać TGX-owi naprawdę atrakcyjny wygląd.

Najciekawiej jest oczywiście we wnętrzu. Znajdziemy tam bowiem kilka nowoczesnych elementów, takich jak wyświetlacze zamiast wskaźników oraz lusterek. Zamiast zaś klasycznej wajchy hamulca ręcznego, dotychczas montowanej przy fotelu, MAN CitE oferuje hamulec sterowany przyciskiem na desce rozdzielczej.

Na desce rozdzielczej znajduje się też dedykowany uchwyt do tabletu, pozwalający łączyć ciężarówkę z zewnętrznymi aplikacjami. Gdy spojrzymy na panel sterowania klimatyzacją, to wydaje się on identyczny, jak w nowych ciężarówkach koncernowej siostry, czyli Scanii. Ponadto uwagę zwraca bardzo przyjemna i nowoczesna kolorystyka.

Część z wymienionych powyżej elementów pojawiła się już na szpiegowskich zdjęciach z wnętrzna nowego TGX-a, które trafiły do sieci w listopadzie ubiegłego roku. Większość z Was nie miała jednak okazji ich zobaczyć, jako że zdjęcia te zniknęły z internetu w ekspresowym tempie, zapewne za sprawą interwencji samego MAN-a.

Czy natomiast nowy MAN TGX będzie wewnątrz faktycznie podobny do modelu CitE? Tego dowiemy się zapewne za kilka miesięcy, przy okazji oficjalnej premiery.