Tak będzie wyglądał nowy MAN TGE, od początku do końca będący bliźniakiem Volkswagena Craftera

man_tge_2017_5

MAN opublikował pierwsze oficjalne informacje dotyczące nowego modelu TGE, czyli brata bliźniaka nowego Volkswagena Craftera. I tak okazuje się, że MAN TGE wcale nie będzie cięższą odmianą Craftera, jak wiele osób się spodziewało, lecz stanie się raczej jego konkurentem, przewidując w gamie pełną gamę wariantów nadwoziowych i tonażowych, przy zachowaniu niewielkiego silnika.

Oferta ma obejmować samochody z nadwoziami zamkniętymi oraz podwoziami pod zabudowę. Te pierwsze będą miały maksymalnie 7,4 metra długości, w największej możliwej wersji oddając do dyspozycji 18,3 m3 ładowni. Dopuszczalne masy całkowite mają wynosić wyniosą od 3 do 5,5 tony, natomiast pod maską będzie czekała dokładnie taka sama jednostka napędowa, co w przypadku Volkswagena. Mowa tutaj o silniku 2.0 TDI, oferującym od 102 do 177 KM i mającym w zależności od wersji jedną lub dwie turbiny.

A co z różnicami? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że MAN-a będziemy kupowali i serwisowali w salonach samochodów ciężarowych, natomiast Volkswagena w serwisach od „osobówek”. Ponadto różnicą jest fakt, że Volkswagen trafi do produkcji jeszcze w tym roku, podczas gdy MAN poczeka na to aż do kwietnia 2017 roku. Początkowo będzie on oferowany w Niemczech, Austrii, Szwajcarii oraz Holandii, natomiast premiery w pozostałych krajach Europy, w tym także w Polsce, zapowiedziano dopiero na jesień 2017. Warto też dodać, że to właśnie Polska miejscem produkcji MAN-a TGE, identycznie jak w przypadku Craftera.

Więcej na temat nowego Craftera możecie przeczytać TUTAJ.

man_tge_2017_2 man_tge_2017_4 man_tge_2017_3 man_tge_2017_1 man_tge_2017_6 man_tge_2017_7