Bardzo ładny DAF XF 510 dla polskiego producenta kosmetyków – kolejny DAF w historii firmy Ziaja

On: Zobacz, Ziaja ma nowe…

Ona, podekscytowana: Kochanie, nie wiedziałam, że zacząłeś interesować się kosmetykami!

On: Co? Nie, nowego DAF-a sobie kupili, Euro 6, zobacz jaki ładny!

daf_xf_ziaja_euro6

W każdym, razie, Ziaja faktycznie ma nową ciężarówkę, a konkretnie 510-konnego DAF-a XF, który jest pierwszym pojazdem typu Euro 6 we flocie tej polskiej firmy z branży kosmetycznej. Bezsprzecznie nie jest to za to pierwszy DAF, wszak w barwach tego przedsiębiorstwa jeździły już takie modele jak 55.210, 75.250 ATi, CF85, XF95.430, LF45.180, LF55.220, XF105.410, XF105.510, wszystkie w specjalistycznych, chłodniczych zabudowach. Co więcej, począwszy od 1996 roku były to nowe pojazdy kupowane u jednego dealera, mianowicie firmy DBK.

Nowy XF to egzemplarz z kabiną Super Space Cab i pneumatycznym zawieszeniem także przedniej osi. Pod jego również pneumatycznie zawieszoną kabiną pracuje silnik MX -13 o mocy 510 KM i maksymalnym momencie obrotowym 2.500 Nm, sprzężonym ze zautomatyzowaną skrzynią biegów typu AS-Tronic. Skrzynia ta otrzymała w fabryce takie funkcje jak FastShift, EcoRoll i układ Hill Start Aid. W kwestii wyposażenia warto wymienić jeszcze podgrzewane fotele Super Air pokryte skórą i alcantarą, a także dodatkowe oświetlenie zamontowane na ramie firmy Kelsa.

Biały ciągnik będzie pracował dla spółki Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o. i będzie to praca raczej wieloletnia. Tak się bowiem składa, że przy okazji jego zakupu firma podpisała aż ośmioletni kontrakt serwisowy DAF Multisupport Full Care, który obejmuje pełen zakres czynności serwisowych, to znaczy wszelkie naprawy i planowe obsługi.

Dodatkowa informacja dla osób, które nie są za pan brat z kosmetykami:

Ziaja to polska firma z branży kosmetycznej, działająca na rynku od 1989 r. i oferująca swoim klientom produkty do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów, które bazują na naturalnych składnikach. Produkty kosmetycznego przedsiębiorstwa są znane w wielu krajach Europy, a ponadto można się na nie natknąć w odległych lokalizacjach, np. Azji.