Bardziej luksusowe kabiny oraz wersje specjalistyczne – MAN Individual odpowie na nietypowe potrzeby

MAN Individual to nowa marka z branży samochodów ciężarowych. Niemiecki producent chce pod nią dostarczać pojazdy, które będą wpisywały się w bardzo specyficzne potrzeby klientów. Innymi słowy, będą to egzemplarze po specjalistycznych, a jednocześnie fabrycznych modyfikacjach.

Przykłady? Wyliczając potencjalne możliwości, MAN rozpoczyna od ciężarówek dla szczególnie wymagających kierowców lub też kierowców-właścicieli. Mają to być samochody z bardziej ekskluzywnym wykończeniem wnętrz oraz z niespotykanym normalnie wyposażeniem.

Kolejna propozycja to samochody z kabinami specjalistycznymi. Mowa tutaj na przykład o nadwoziach z uciętymi fragmentami sypialni, by pomieścić w ten sposób zabudowy autotransporterów. MAN Individual ma też dostarczać kabiny załogowe, kabiny sypialne z dodatkowymi miejscami siedzącymi, wersje dla nauki jazdy, czy też nadwozia z przeszkolonym tyłem. Te ostatnie mogą trafić do użytku w branży drzewnej, na przykład w ramach samojezdnych rozdrabniarek (opisywanych tutaj).

Również MAN Individual ma przygotować nietypowe rozstawy osi, powiększone względem standardowych. Przykładem mogą być ciężarówki pięcioosiowe, w których za napędowym tandemem MAN domontuje dodatkową oś wleczoną. Do tego zaś dojdą różnego rodzaju przygotowania pod specjalistyczne zabudowy, polegające na nietypowym przestawianiu osprzętu wokół ram, czy dostosowywaniu przystawek mocy.

Wszystkie ciężarówki przygotowane przez MAN Individual zostaną wyróżnione specjalnymi emblematami, montowanymi na deskach rozdzielczych. Opisywana oferta ma wystartować jeszcze tej wiosny i poza ciężarówkami obejmie też auta dostawcze oraz autobusy.

Kilka fotograficznych przykładów: