Banki już proponują obniżenie rat leasingowych – ratunek m.in. dla przewoźników

Kolejne fabryki wstrzymują swoją działalność w związku z epidemią koronawirusa. Nawet kilka tygodni takiej sytuacji może mieć ogromne znaczenie dla gospodarki. Co więc z przewoźnikami, którzy nagle stracili zlecenia i nie stać ich nawet na ratę leasingową? Banki już zaczynają odpowiadać na to pytanie.

Ratunkiem dla przedsiębiorców ma być tymczasowe obniżenie rat leasingowych. Dla przykładu, w ostatnich godzinach oferty tego typu zaoferowały mLeasing oraz Alior Leasing. Pierwsza z tych firm proponuje obniżkę sześciu rat o nawet 90 procent, przy jednoczesnym przedłużeniu umowy o dodatkowe pół roku.

W Aliorze wiadomo zaś tyle, że raty można obniżyć „bardzo istotnie” na okres trzech miesięcy. Warunek jest jednak taki, że klient musi udowodnić problemy finansowe wynikające wprost z ograniczeń lub obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Dodam, że powyższe oferty to bezpośrednia odpowiedź na rekomendacje rządu oraz wspólne prace Związku Banków Polskich. Podobnych praktyk można się więc spodziewać także po kolejnych bankach, już w najbliższych dniach lub nawet godzinach.