OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 13 Marzec, 2015

BAG przestrzega przed masowymi kradzieżami ładunków i paliwa – najgorzej jest w czterech landach

bag_niemcy_kontrola

BAG wydało komunikat przestrzegający przed prawdziwą plagą kradzieży ładunków i paliwa. Bazuje on na informacji, że w latach 2007-2013 ilość takich kradzieży bardzo szybko się zwiększyła, obecnie szacując koszty powodowanych przez nich strat na około 300 milionów euro rocznie. Szczególnie niebezpiecznie jest w czterech landach – w Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii, Hesji i Dolnej Saksonii (mapa landów poniżej). Do tego dochodzi też duża aktywność złodziei paliwa, która problemem jest też w okolicach granic kraju oraz dużych portów.

Oczywiście większość kradzieży dokonywana jest na parkingach przy głównych drogach. BAG podkreśla, że są to coraz częściej czyny dokonywane przez prawdziwych profesjonalistów, którzy mają swój fach doskonale opracowany. Jak się przed nimi bronić? Podobno wiele mogłaby pomóc lepsza współpraca poszczególnych landów oraz współpraca na poziomie ogólnoeuropejskim. Dopóki jednak takowe się nie pojawią, BAG zaleca po prostu robienie wszystkiego, aby nie dać złodziejom szansy na kradzież, czyli chociażby dobieranie odpowiednich parkingów.

Poniżej:

Niedersachsen – Dolna Saksonia
Hessen – Hesja
Bayern – Bawaria
Nordrhein-Westfalen – Nadrenia Północna-Westfalia

mapa_niemcy_landy

Ten wpis ma 5 komentarzy

  1. krcr napisał(a):

    “Przestrzega”.. a co kur*a z “zapobieganiem” ?

  2. andrzej napisał(a):

    A ja sie zastanawiam, kiedy w tej cholernej Europie w koncu wezma sie za to zlodziejstwo zamiast karac kierowcow i przewoznikow jakimis kosmicznymi mandatami za to ze o 20 minut przedluzyl czas jazdy, lub cos podobnego??!!!

  3. fikolek napisał(a):

    Przez te ladny biegnie a3 a pełno na niej rumunow turków bulgarow i jeszcze innego dziadostwa

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.