rekrutuj 40ton665
Opublikowane 30 Styczeń, 2018

Aż 16,1 proc. ruchu ciężarówek w Niemczech to pojazdy z Polski – statystyki myta z całego 2017 roku

man_tga_polska_okleina_2

Według statystyk z 2017 roku, udział polskich ciężarówek w niemieckim ruchu drogowym wszedł na rekordowy poziom. Spośród wszystkim kilometrów zliczonych w 2017 roku przez niemieckie myto, aż 16,1 proc. przejechały ciężarówki z Polski. Dla porównania, jeszcze w 2016 roku byliśmy na poziomie poniżej 15 proc., natomiast w roku 2011 polskie firmy nie miały nawet wyniku dwucyfrowego.

Wśród ciężarówek spoza Niemiec, polska przewaga jest naprawdę druzgocąca. Na drugim miejscu są Czesi z wynikiem 4,1 proc., następnie mamy 3,5 proc. wypracowane przez Rumunów, a dopiero na czwartym miejscu są Holendrzy, z wynikiem 2,9 proc. A co z samym Niemcami? Ich ciężarówki odpowiadały za 57,4 proc. kilometrów zliczonych przez myto. To wynik delikatnie niższy niż w latach ubiegłych.

Sama liczba płatnych kilometrów zliczonych w 2017 roku była o 3,3 proc. wyższa niż przed rokiem. Jeśli natomiast chodzi o normy emisji spalin, to dominowało tutaj Euro 6 oraz EEV. Pojazdy zgodne z jednym z tych standardów odpowiadały za aż 67,2 proc. ruchu, ciężarówki Euro 5 stawiły 28,3 proc., natomiast pozostałe pojazdy zmarginalizowano do łącznie 4,5 procent.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. hugo napisał(a):

  Polska potęga transportowa. Potęga oszustwa – na umowach, na wypłatach, na dietach, na płacach minimalnych, na ubezpieczeniach i składkach. Taki jest własnie rezultat. Potęga oparta na zakłamaniu.

 2. Michal napisał(a):

  Polski transport jest jak VW….oszukuje . Vw jest u nas a my u nich.

 3. Hans napisał(a):

  Dużo pilskich ciągników a naczepy nl, b, l, d, dk,
  Kierowca polski zarabia ok 2000 pln to jest nie porozumienie, bo dieta to nie zarobek tylko zwrot kosztów podróży typu restauracja prysznic itp.

Odpowiedz