Autotransporter z podwieszonymi samochodami – niecodzienna reklama Subaru Imprezy

subaglue
Zdjęcia autotransportera z zamontowanymi do góry nogami samochodami znalazłem na zaprzyjaźnionym forum wagaciezka.com. Co prawda pojazd pojawił się na drogach w 2007 roku, czyli prawie 7 lat temu, lecz w Polsce nie było o nim nigdy szczególnie głośno. Dlatego też postanowiłem poświęcić mu kilka słów.

Wszystko zaczęło się wraz z premierą Subary Imprezy trzeciej generacji. Jak powszechnie wiadomo, pojazdy tej marki słyną przede wszystkim z doskonałego prowadzenia oraz sukcesów w sporcie. Organizując kampanię reklamową dla nowego modelu, marketingowcy z Subaru postanowili więc nawiązać przede wszystkim do tej pierwszej cechy, reklamując nową Imprezę jako wprost przyklejającą się do drogi.

Aby uzmysłowić tę cechę potencjalnym klientom, przygotowano specjalną naczepę-lawetę i wypuszczono ją na brytyjskie drogi. Na jej górnym pokładzie zaparkowano trzy nowe Imprezy, natomiast kolejne trzy, pod odpowiedniej kuracji odchudzającej, podwieszono od dołu. Wszystkiego dopełniło odpowiednie hasło reklamowe, głoszące, że nowa Impreza „sticks to the road”, czyli dosłownie przykleja się do drogi. Czyż to nie genialne?