transfactor3665
Opublikowane 28 Kwiecień, 2015

Autostrada A4 z Katowic do Krakowa wejdzie wkrótce do systemu viaTOLL? Podobno są na to szanse

autostrada_a4_krakow_katowice

Są szanse na unormowanie sytuacji na autostradzie A4, której przejechanie na odcinku Katowice-Kraków przypomina raczej stanie w kolejce do sklepu rodem z filmów Stanisława Barei niż jazdę po trasie szybkiego ruchu. Jak podaje “Gazeta Prawna”, ministerstwo odpowiedzialne za drogi oraz spółka Stalexport, która zarządza tym odcinkiem A4, odbyły ostatnio bardzo interesujące spotkanie. Omawiano na nim propozycję objęcia trasy z Katowic do Krakowa systemem viaTOLL, oczywiście przy zachowaniu obowiązujących na tej drodze stawek. Tym samym można by rozładować korki i puścić samochody ciężarowe, a także osobówki z urządzeniami viaAUTO wyznaczonym pasami z płatnością elektroniczną.

Zanim jednak będzie można otworzyć z radości szampana, Stalexport musi się jeszcze “dogadać” z firmą Kapsch, czyli operatorem systemu viaTOLL na państwowych drogach. Jeśli obie firmy nie będą widziały żadnych przeciwwskazań, elektroniczne płatności wystartują na całej autostradzie A4 prawdopodobnie jeszcze przed 2018 rokiem.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. pete379 napisał(a):

  Jak to jest, że autostrada budowana jest ze środków publicznych, a zarabia na tym jakaś śmieszna prywatna spółka?

 2. eeeeeee napisał(a):

  stalexport to akurat zadna smieszna prywatna firma, tylko jedna z niewielu firm panstwowych powołanych za glebokiej komuny to sprzedazy stali z Polskich hut, firma zarzadzana przez ludzi Władzy.
  Reszte sam sobie dospiewaj

 3. Luka napisał(a):

  Ciekaw jestem, czy na bramkach miałaby być pobierana opłata, czy może chcą postawić bramownice w okolicach każdego węzła. Nie byłbym zdziwiony bramownicami, bo jednak trochę samochodów ucieka im bokiem – objazdami, które pozwalają sporo zaoszczędzić niewielkim kosztem.

Odpowiedz