Autostrada A4: z amerykańskiej ciężarówki spadł ładunek amunicji, lądując tuż przed autem osobowym

Amerykańscy żołnierze po raz kolejny doprowadzili do zdarzenia, które można skomentować w tylko jeden sposób: jak oni to zrobili?!

W czasie dzisiejszego przejazdu autostradą A4, około godziny 10, z amerykańskiej ciężarówki spadła część ładunku. Jak podaje “TVP3 Wrocław”, najprawdopodobniej była to skrzynia z amunicją.

Jakby tego było mało, na “zgubę” najechał samochód osobowy. Brzmi to wyjątkowo niebezpiecznie, choć na szczęście nie wspomina się o żadnych poszkodowanych. Skończyło się więc głównie na wstydzie, a także na ogromnych utrudnieniach w ruchu.

By pozbierać wojskowy ładunek z jezdni, konwój został zatrzymany, a autostrada A4 w kierunku wschodnim całkowicie zamkniętą. Miało to miejsce za węzłem Kostomłoty, przy udziale policji oraz polskiej żandarmerii wojskowej.

Poniżej zamieszczam nagranie z miejsca zdarzenia. Widać tam czteroosiową ciężarówkę z przyczepą, na której żołnierze próbują umocować ładunek. Na poboczu, tuż za nimi, stoi zaś osobowe Audi. Można się więc domyślać, że to właśnie te pojazdy uczestniczyły w opisywanym zdarzeniu.