OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 15 Październik, 2018

Autostrada A4: z amerykańskiej ciężarówki spadł ładunek amunicji, lądując tuż przed autem osobowym

Amerykańscy żołnierze po raz kolejny doprowadzili do zdarzenia, które można skomentować w tylko jeden sposób: jak oni to zrobili?!

W czasie dzisiejszego przejazdu autostradą A4, około godziny 10, z amerykańskiej ciężarówki spadła część ładunku. Jak podaje “TVP3 Wrocław”, najprawdopodobniej była to skrzynia z amunicją.

Jakby tego było mało, na “zgubę” najechał samochód osobowy. Brzmi to wyjątkowo niebezpiecznie, choć na szczęście nie wspomina się o żadnych poszkodowanych. Skończyło się więc głównie na wstydzie, a także na ogromnych utrudnieniach w ruchu.

By pozbierać wojskowy ładunek z jezdni, konwój został zatrzymany, a autostrada A4 w kierunku wschodnim całkowicie zamkniętą. Miało to miejsce za węzłem Kostomłoty, przy udziale policji oraz polskiej żandarmerii wojskowej.

Poniżej zamieszczam nagranie z miejsca zdarzenia. Widać tam czteroosiową ciężarówkę z przyczepą, na której żołnierze próbują umocować ładunek. Na poboczu, tuż za nimi, stoi zaś osobowe Audi. Można się więc domyślać, że to właśnie te pojazdy uczestniczyły w opisywanym zdarzeniu.

Ten wpis ma 32 komentarzy

 1. Tołdi napisał(a):

  Nie życzę sobie żadnych obcych wojsk na terenie mojej ojczyzny! A nawet jeśli, to nie takich bałwanów, z którymi nie ma prawie tygodnia, by nie odstawili na polskich drogach jakiegoś numeru bezpośrednio zagrażając zdrowiu a nawet życiu bogu ducha winnych osób postronnych!

  • Jack napisał(a):

   Mysle ze po tym jak przeczytali twoj komentarz to zapewne juz sie pakuja..

   Chlopaki nic tu po nas. Toldi sobie nie zyczy zebysmy chronili jego ojczyzne. (Te pozostale kilka milionow to nie wazne. Najwazniejsze czego zyczy sobie Toldi) 😉

  • Bu napisał(a):

   To nie jest koncert życzeń.

  • kitty napisał(a):

   Rajcowało cie jak ruscy byli w ojczyźnie?

   • jjga napisał(a):

    Żołnierze radzieccy umierali za to, żeby Polska po wojnie była niepodległa i wolna od faszyzmu, antysemityzmu. Żołnierze NATO na naszych ziemiach robią to co potrafią najlepiej – popełniają ciężkie przestępstwa przeciw cywilom. Poczytaj nieopłacane przez rząd media (np. wykop.pl) to dowiesz się więcej.

    • dr gonzo napisał(a):

     “Żołnierze radzieccy umierali za to, żeby Polska po wojnie była niepodległa i wolna od faszyzmu, antysemityzmu. Żołnierze NATO na naszych ziemiach robią to co potrafią najlepiej – popełniają ciężkie przestępstwa przeciw cywilom.”

     Wspominasz wykop.pl stąd wnioskuję, że to trolling. Jeśli jedna piszesz to poważnie, to: Jezus Maria.

    • Rozumiem że w 39 jak sobie paradę w Brześciu z Niemcami urządzili to toż dla dobra wolnej Polski.

     Katyń też był dla dobra wolnej Polski, tak samo jak zsyłki na sybir.

     Zapewne też dla dobra Polski czekali na wschodnim brzegu Wisły, aż Niemcy spalą warszawę i wyrżną powstanie…

     Żołnierze radzieccy umierali z 2 powodów, 1 to że walczyli o własne życie z Niemcami po tym jak się “przyjaźń” skończyła operacją Barbarossa, 2 idąc do przodu bo towarzysz Stalin umyślił sobie być pierwszy w Berlinie, a niewykonanie tego planu wiązało się nieprzyjemnym spotkaniem z oddziałem NKVD który pilnował tego żeby radziecki żołnierz był “odważny”, i żeby przez myśl mu nie przeszedł odwrót, nie daj boże dezercja.

     A potem jak już weszli z powrotem do Polski, to wyjść nie chcieli przez następne 50 lat, ostatni opuścili Polskę w 1993 roku, dopiero po tym jak im się sojuz rozsypał. Więc oszczędź tej propagandy. Można by wyliczać znacznie dłużej, ale pisał bym ten komentarz przez najbliższy miesiąc albo dwa. I wyszła by z tego książka.

     Wypok to nie żadne media, to sieć społecznościowa z typu agregatorów treści, w której promuje się to co “społeczność” lubi, a co niekoniecznie musi być prawdą, a najczęściej jest tylko wycinkiem prawdy oprawionym w konkretną narrację. Więc powoływanie się na takie “medium” jako wiarygodne nie najlepiej o tobie świadczy.

     • fikus72 napisał(a):

      Tylko że po 1945r. pozostali w Polsce Ci , ktorzy własnie szli na tyłach Armii Radzieckiej pilnując zapędzonych do wojska chłopów, kryminalistów itp. aby się nie poddawali …Po zdobyciu Berlina nikt już nie pozostał oprócz NKWD !!!
      Więc nie obrazaj ludzi ktorzy walczyli o wolną Polskę oddajac swoje zycie za obcy Kraj, a raczej z taką samą determinacją krytykuj tych którzy Nas i Ich zniewolili !!

     • @fikus72, Kogo ja obrażam? Oni nie walczyli za wolną Polskę, oni walczyli ze swoim sprzymierzeńcem który od początku miał w planach ich zaatakować, zresztą komuniści nie byli wcale lepsi, gdyby była możliwość sami by Niemców zaatakowali…

      Nie interesuje mnie propaganda, czyjeś punkty widzenia, czy zranione uczucia, fakty są takie.

      Niemcy i Rosja zaatakowały Polskę, potem Niemcy zaatakowały Rosję, a na koniec aliantom razem z Ruskich udało się pokonać Niemców. Efekt dla Polski był taki że zamiast podzielonej strefy wpływów Niemieckiej i Rosyjskiej w wyniku konferencji w Jałcie na którą Polska nie została zaproszona arbitralnie stwierdzono że oddadzą nas pod jarzmo sowietów. Czyli w efekcie pierwotny plan Radzickich się powiódł tylko zamiast dzielić się Polską z Niemcami utworzyli sobie strefę buforową nad którą mieli całkowitą kontrolę, a która w razie W z NATO miała zamienić się w radioaktywne pustkowie.

      Radzieccy chłopi po prostu mieli to nieszczęście że wyboru nie mieli żadnego, powtórzę to jeszcze raz, oni nie walczyli za wolną Polskę, oni walczyli bo nie mieli wyboru. Mogli zginąć z rąk Niemców lub towarzyszy partyjnych. I gdyby nie to że Owi towarzysze zapędzili się w kozi róg, i doprowadzili związek do upadku próbując wygrać wyścig zbrojeń, oraz grzęznąc w Afganistanie to finał prób odzyskania przez Polskę niepodległości skończył by się jak na Węgrzech w 1956, Czechosłowacji w 1968, czy protesty na Placu Niebiańskiego Spokoju w 1989.

      Zaznaczyć chciał bym że nie jestem negatywnie nastawiony do żołnierzy radzieckich, po prostu nie uważam żeby byli wyzwolicielami, czy też naszymi przyjaciółmi, oni byli tutaj realizować politykę imperialną związku radzieckiego. Koniec tematu.

    • dono napisał(a):

     Lezymy po drodze z Rosji do Niemiec, wiec musieli przejsc tedy i “wyzwolic” nas, zanim podbija Rzesze. Ot, cala tajemnica.

 2. Kiko23 napisał(a):

  Filipie popraw tekst “nikt nie wspomina się…”.

 3. Zbyszek napisał(a):

  Weź się toldi nie kompromituj

 4. Dawid napisał(a):

  Jak na razie potrzebujemy u siebie obcych wojsk, żeby nie mieć u siebie obcych wojsk. I miejmy nadzieję że kiedyś będziemy mieli na tyle siły, aby podziękować obcym wojskom za wizytę a tym drugim obcym wojskom dać łupnia jak w 1920 r.

  • fikus72 napisał(a):

   Niepodległy Kraj to taki który nie ma na swoim terytorium obcych wojsk ! Nie rozumiał tego ojciec i nie zrozumie tego syn a tym bardziej wnuk !!
   Domu broni ZAWSZE Gospodarz a nie sąsiad czy tzw.przyjaciel domu , chyba że ma interes “zamoczony w gospodyni”. Proste !!

 5. TED napisał(a):

  Dla mnie to Złombol 2018, taniej było wysłać ten złom do Polski niż utylizować w USA.

  • Walker napisał(a):

   Akurat utylizują w USA te całe złomowisko. Ostatnio wiozłem takie dziadostwo do bremerhaven . Nawet hamulców nie miał szrot. 20ton jeździło mi po naczepie i co 50km stawać i łańcuchy od nowa zapinać…porażka

 6. st1 napisał(a):

  Przysłali do Polski największe Ciamajdy 🙂 pewnie karna jednostka 🙂

 7. kajos napisał(a):

  a mnie by interesowaleo czy ktos tam dostal mandat za niezabezpieczenie ladunku

 8. Szymański napisał(a):

  Bo amerykanie to niedojdy. Bohaterami są tylko w hollywoodzkich filmach, a w rzeczywistości w każdej akcji tracą więcej sprzętu i ludzi z własnej winy, niż w wyniku działań wroga. Nawet ostrzeliwują nieświadomie swoich, więc takie małe drogowe wpadki bez ofiar to dla nich powód do dumy.

 9. fordson napisał(a):

  Tołdi nie bez powodu obrał sobie taki nick.
  Marudzicie i narzekacie jak byście w wojsku nie byli.Mnie się przytrafiła służba w 10 Pułku Samochodowym.Nie było tygodnia by ” coś” nie nabroili , a musowo raz w miesiącu pobudka o 5:00 , na placu apelowym zwinięte w obwarzanek auto i skuty kajdankami “bohaterski” kierowca.I pamiętne słowa dowódcy , że matka ostatnią krowę sprzeda by naprawić szkody.Bo oczywiście samochody i kierowcy byli nieubezpieczeni.

 10. Kierowca napisał(a):

  W taki oto idiotyczny i kompletnie nieodpowiedzialny sposób, tworzą się korki na autostradach, bo trzeba sie zatrzymać i zobaczyć. Tak jak to widać na filmie. Dlaczego?
  Ludzie w taki sposób stwarzacie zagrożenie dla siebie i innych. Teraz już wiem, skąd korki na autostradzie, a szczególnie na A4 i A8 w okolicach Wrocławia. Bo oczy trzeba nacieszyć i ciekawość zaspokoić.

 11. Jacek napisał(a):

  Dziś na A2 na wyjeździe zkierunku Konina na Poznań ciężarówka zgubiła ładunek dyn.

 12. Abc napisał(a):

  Yankeee go home!

 13. Fixer napisał(a):

  Filipie – przydałoby się jakieś podsumowanie tego cyrku w jednym artykule. 😉 Kompilacja wszystkich ich akcji na naszych drogach.

 14. Jan napisał(a):

  Jak juz ktoś wspomniał oni zgubiłem skrzynki może i nie świadomie ale ten co się zatrzyma by to nakręcić swoim telefonem stworzył w tym momencie takie samo zagrożenie jak oni swoją zguba.
  Filip widzisz i nie grzmisz powinieneś tez o zachowaniu tego kierowcy napisac.

 15. driver napisał(a):

  UWAGA Amerykanie na drodze chować się.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.