OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 11 Wrzesień, 2018

Autonomiczne auta dostawcze, które same znajdą sobie ładunki, ucząc się na własnych doświadczeniach

Patrząc na ten projekt, trudno wyobrazić sobie jego realizację w najbliższych dziesięcioleciach. Niemniej, skoro coś takiego wczoraj pokazano, warto napisać o tym kilka zdań.

Mercedes-Benz nazwał swój nowy prototyp “Vision Urbanetic”, twierdząc, że właśnie tak będzie wyglądała przyszłość miejskiego transportu. Głównym elementem będzie przy tym autonomiczne podwozie, wyposażone w elektryczny napęd i pozbawione jakiejkolwiek kabiny kierowcy.

W zależności od potrzeb “Vision Urbanetic” będzie mógł być albo pojazdem towarowym, albo pasażerskim. W tym pierwszym scenariuszu zaledwie 5,14-metrowy pojazd pomieści do 10 europalet. Będzie to zasługa zabudowy o aż dwóch pokładach, obejmującej niemal całą długość pojazdu. Jeśli natomiast chodzi o transport pasażerski, to mamy tutaj mieć 8 miejsc siedzących oraz cztery stojące.

Najciekawszy jest sposób, w jaki “Vision Urbanetic” ma znajdować sobie klientów. Otóż pojazdy te miałyby zostać pozostawione same sobie, bez konieczności organizowania im pracy. O ładunki oraz pasażerów zadbałby inteligentny system informatyczny, potrafiący uczyć się na własnych doświadczeniach. Bazując na informacjach z okolicy, wytypowałby on miejsca oraz pory, w których występuje największe zapotrzebowanie na transport. Dla przykładu, mógłby on to zrobić w oparciu o… kalendarz imprez masowych.

I na tym chyba zakończę. Bo trzeba przyznać, że wszystko zapowiada się jak początek filmu sensacyjnego z gatunku science fiction… 😉

Samo podwozie oraz dwa różne zastosowania:

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. lukas napisał(a):

  Ciekawe co z nowosciami na IAA 2018?Nowy Man tgx czy Iveco?

 2. operator napisał(a):

  Ciekawe co będzie jak wszystkie zajadą w to samo miejsce…

 3. KM napisał(a):

  Mercedes mówicie? To mi bardzo przypomina jak ostatnio wypożyczyli od jakiś prywatnych ludzi Teslę S i go nie oddali bo rozmontowali na części i nie potrafili złożyć. Ale za to to podwozie akurat bardzo przypomina Tesle…

 4. Cass napisał(a):

  Na kurierce 10 palet zajmuje miejsce 13-14 palet

 5. HOBO napisał(a):

  Patrząc na te auta, przychodzi na myśl film; JA ROBOT.

 6. Sesek napisał(a):

  To nie mieści się w głowie polskiego przwożnika jak i kierowcy polskiego. Świat będzie mógł obejść bez nich?! Skandal po prostu.

 7. Krzysztof napisał(a):

  Nic nowego. Wystarczy zobaczyć co siędzieje na załadunku u Schenkera. Zawsze zamawiają więcej aut niż potrzebują i kto pierwszy ten lepszy.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.