OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 24 Luty, 2016

Autobus szkolny zarejestrowany jako bankowóz, czyli historia o wożeniu dzieci i odliczaniu podatku VAT

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Znalezienie w Polsce bankowozu, który nigdy nie miał nic wspólnego z transportem kosztowności, a także pomocy drogowej, która ma logo firmy Porsche i osiąga 100 km/h w jakieś 5 sekund, nie jest w Polsce szczególnie trudne. Rejestrując samochody w ten właśnie sposób przedsiębiorcy zwykli swego czasu unikać opłacania akcyzy przy sprowadzaniu pojazdu lub, co dotyczy właśnie bankowozów, zwiększać możliwości odliczenia podatku VAT, w oparciu o przepisy funkcjonujące do 2014 roku. Jak natomiast dodamy do tego państwo, które swoimi pokomplikowanymi przepisami próbowało w nieskończoność “doić” firmy posiadające samochody, trudno się dziwić, że później mamy w Polsce takie kwiatki, jak samochód teoretycznie przeznaczony do przewozu mienia, a w rzeczywistości wożący dzieci do szkoły. Oto komunikat WITD Poznań, który opowiada o takim właśnie przypadku:

W dniu 22 lutego 2016 roku inspektorzy z oddziału w Pile przeprowadzili kontrole autobusów dowożących dzieci do szkół w gminie Drawsko. W miejscowości Pęckowo wytypowano do kontroli pojazd marki Volkswagen LT 35 zarejestrowany jako samochód ciężarowy do przewozu wartości. Pojazdem tym wykonywano przewóz dzieci do szkoły.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego inspektorzy stwierdzili wykonywanie przewozów regularnych osób pojazdem innym niż autobus. W związku ze stwierdzonym naruszeniem, wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 5000,00 zł.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. Gonzo napisał(a):

  No i slusznie. Przecież dzieci to nasz najwiekszy skarb.:-)

 2. rys-mys napisał(a):

  Dzieci dziećmi ale o co tu chodzi?O nasz narodowy skarb?
  Jak nie było w autku wiecej dzieciaków niż powinno i były odpowiednio zabezpieczone to Twój wpis Gonzo jest nie na miejscu – tak myślę. Tutaj chodzi o patologię która panuje w branży transportowej – to co się robi by taniej jechać , wydymać innych na stawkę , zabrać więcej za mniej itd!!!

 3. rece opadaja napisał(a):

  teraz powinni sie zabrac za tyłek osobie odpowiedzialnej ze szkoły lub innej instytucji która podpisała umowe z tym przewoznikiem

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.