Auto osobowe oderwało od Fuso Cantera tylną oś, przewróciło go na bok i ustawiło w poprzek drogi

To było jedno z tych zdarzeń, w których auto osobowe uderzyło w ciężarówkę z ogromną siłą. Niestety cała sprawa zakończyła się też tragicznie, jako że 67-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Wszystko wydarzyło się w miniony czwartek, na drodze krajowej nr 25, w miejscowości Gościeradz między Bydgoszczą a Koronowem. Z nieznanych powodów Citroen C5 zjechał tam na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącą naprzeciwka ciężarówką. Była to niewielka chłodnia na bazie Fuso Cantera.

Uderzenie było na tyle silne, że od ciężarówki całkowicie oderwał się tylny most, wpadając na przydrożną łąkę. Rama pod zabudową została wygięta, a ponadto pojazd przewrócił się na bok i ustawił w poprzek jezdni. Tymczasem w samym Citroenie zmiażdżył się skrajny, lewy fragment nadwozia.

Niestety, 67-letni kierowca auta osobowego, będący mieszkańcem Radomia, poniósł śmierć na miejscu. Druga osoba jadąca tym pojazdem musiała zostać przetransportowana do szpitala. O dużym szczęściu może zaś mówić kierowca ciężarówki, jako że wyszedł on z przewróconego pojazdu bez większych obrzeżeń.

Źródło zdjęć: Policja Kujawsko-Pomorska