Austriacki przewoźnik nie spełnił wymagań systemu SENT – kolejna zagraniczna firma z problemami

austriacki_przewoznik_sent_1

Ledwie wczoraj informowałem, że kolejny zagraniczny przewoźnik nie dotrzymał wymagań stawianych przez system SENT. Wówczas był to przewoźnik rumuński, a wcześniej pisałem już o problemach firm z Ukrainy oraz Węgier. Teraz natomiast mamy kolejny przykład, tym razem z austriacką ciężarówką w roli głównej. Charakterystyczne, biało-zielone Volvo FH zostało zatrzymane przez WITD Wrocław, a o wszystkim opowiada poniższy inspekcyjny komunikat.

24 stycznia inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu oddział terenowy w Jeleniej Górze prowadząc działania kontrolne na 156 km autostrady A4 zatrzymali do kontroli pojazd należący do austriackiego przewoźnika, którym wykonywany był międzynarodowy transport drogowy z Polski do Niemiec gliceryny, która jest ładunkiem podlegającym systemowi monitorowania drogowego przewozu towarów.

W wyniku czynności kontrolnych, inspektorzy stwierdzili naruszenia z czasu pracy kierowcy. Jednak jak się okazało nie było to jedyne uchybienie austriackiego przewoźnika. Inspektorzy dokonując sprawdzenia dokumentacji SENT ujawnili niezgłoszenie pełnych danych do systemu monitorowania drogowego przewozu towarów.

W związku z powyższym na miejsce wezwano funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy nałożyli zamknięcia urzędowe oraz usunęli  pojazd na skład celny we Wrocławiu.

austriacki_przewoznik_sent_2austriacki_przewoznik_sent_3