OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 25 Styczeń, 2018

Austriacki przewoźnik nie spełnił wymagań systemu SENT – kolejna zagraniczna firma z problemami

austriacki_przewoznik_sent_1

Ledwie wczoraj informowałem, że kolejny zagraniczny przewoźnik nie dotrzymał wymagań stawianych przez system SENT. Wówczas był to przewoźnik rumuński, a wcześniej pisałem już o problemach firm z Ukrainy oraz Węgier. Teraz natomiast mamy kolejny przykład, tym razem z austriacką ciężarówką w roli głównej. Charakterystyczne, biało-zielone Volvo FH zostało zatrzymane przez WITD Wrocław, a o wszystkim opowiada poniższy inspekcyjny komunikat.

24 stycznia inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu oddział terenowy w Jeleniej Górze prowadząc działania kontrolne na 156 km autostrady A4 zatrzymali do kontroli pojazd należący do austriackiego przewoźnika, którym wykonywany był międzynarodowy transport drogowy z Polski do Niemiec gliceryny, która jest ładunkiem podlegającym systemowi monitorowania drogowego przewozu towarów.

W wyniku czynności kontrolnych, inspektorzy stwierdzili naruszenia z czasu pracy kierowcy. Jednak jak się okazało nie było to jedyne uchybienie austriackiego przewoźnika. Inspektorzy dokonując sprawdzenia dokumentacji SENT ujawnili niezgłoszenie pełnych danych do systemu monitorowania drogowego przewozu towarów.

W związku z powyższym na miejsce wezwano funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy nałożyli zamknięcia urzędowe oraz usunęli  pojazd na skład celny we Wrocławiu.

austriacki_przewoznik_sent_2austriacki_przewoznik_sent_3

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. pir napisał(a):

  Co robi oddział terenowy z Jeleniej Góry pod Wrocławiem? Za dużo paliwa mają?

 2. maras napisał(a):

  No i tak powinno być.Austriacy mało to mandatów wystawiają na nie małe sumy!czas zrobic porządek..

 3. rafa napisał(a):

  Polskie prawo transportowe zostało wzbogacone o przepisy które obligują firmy do tzw. papierologii… dotyczy to transportów szczególnych i realizowanych w większości przez poważnych graczy… można teraz docenić skalę utrudnień jakie napotykają Polskie firmy po tych wszystkich zaporowych przepisach tworzonych przez kraje “Starej Unii”. Większość przepisów, ograniczeń, zakazów tylko utrudnia… Minął czas gdy ograniczano biurokrację w celu usprawnienia przewozów, teraz idziemy w drugą stronę w celu wyciągania kasy. Ograniczenia czasu jazdy nie idą w parze z większymi i bezpiecznymi parkingami. Płace minimalne, zgłaszanie kierowców nie idzie w parze z poprawą jakości i warunków pracy kierowców… biorąc w tym udział od strony właściciela/kierowcy sądzę że nawet że to tworzy jeszcze większe patologie.

 4. Kralo napisał(a):

  Kralowetz, pewnie pepik, nie austriak 😛

 5. DG napisał(a):

  Z tego co pamiętam to ukraińska czy rumuńska firma za podobne uchybienia dostała na dzień dobry 20.000zł kary.

  Im większa firma i z Zachodu to prawo łagodniejsze :/

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Tamte firmy zapłaciły 20 tys. złotych kaucji na poczet przyszłej kary. Kara zostanie wystawiona dopiero za jakiś czas, bo ten proces trochę trwa. Austriacy też pewnie zapłacą karę, skoro ich samochód został zabrany na parking celny.

 6. toledo1113 napisał(a):

  i bardzo dobrze, nas trzepia i na nas poluja na zachodzie,to i zachod bedzie trzepany i polowany u nas. 20tys to i austyjaka zaboli

 7. kapi napisał(a):

  Bardzo prymitywny jesteś toledo

  • Kiziu napisał(a):

   Ma rację bo te polowania na naszych kierowców wynikają z tego że firmy i zrzeszenia zachodnie właśnie o oto się ubiegały i wymagały od swoich służb. Więc niech poczują to samo u nas

 8. iveco520 napisał(a):

  Z Kabotarzem w Europie trzeba jak najszybciej skonczyc i zabronic to bedzie spokoj. No tylko Niemcy sa jescze tak daleko ale juz powoli zaczyna sie a jak zaczna Francuzy Niemcy Austriacy i Wlosi to sie szybko skonczy i to jest jedyne wyjscie w obronie wlasnego Transportu i Austriacy przestana jezdzic po Polsce.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.