transfactor3665
Opublikowane 2 Styczeń, 2018

Austria chce podwyższyć prędkość dla ciężarówek – nadmierne ograniczenia pogarszają bezpieczeństwo

odciecie_ciezarowka_90kmh_licznik_predkosc

Nie można ograniczać ruchu ciężarówek kosztem bezpieczeństwa ich kierowców – do takiego wniosku doszedł nowy austriacki minister odpowiedzialny za drogi. Dlatego też pan Norbert Hofer chce podwyższyć nocne ograniczenia prędkości dla ciężarówek, wynoszące na austriackich autostradach zaledwie 60 km/h.

Wprowadzając tak restrykcyjne ograniczenia chciano ograniczyć hałas generowany przez ciężarówki, a także zmniejszyć emisję szkodliwych gazów. Jak jednak zauważa nowy minister, ograniczenie do zaledwie 60 km/h idzie także w parze z bardzo dużą ilością najechań na tył. Ciężarówki często jeżdżą w bardzo dużych grupach, a ich kierowcy, z uwagi na minimalną prędkość, łatwo się rozpraszają. Dlatego też zniesienie ograniczeń wydaje się być rozsądną zmianą.

To nie koniec planów pana Hofera. W okresach największego ruchu Austriak chciałby dopuścić ruch na pasach awaryjnych. Ponadto chce on zwiększyć autostradowe ograniczenie prędkości dla aut osobowych, do aż 140 km/h.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. matrix02 napisał(a):

  Podobnie powinni zrobić Niemcy na Berlińskim górnym ringu 60 i polowanie na kierowców po nocy.

 2. Cass napisał(a):

  Jezdzilem po austrii kilka miesiecy. Od mikulova (cz) do wiednia (at) brak foyoradarow i zawsze na odcieciu czy to w dzien czy to w nocy. W wiedniu wiadomo 60 km/h bo pelno fotoradarow. Za wiedniem w dzien na odcieciu, w nocy 80 km/h bo tak sa ustawione fotoradary. Austriacy jezdza non stop na odcieciu w nocy.

 3. Adam napisał(a):

  Dlatego podpisuję się pod tym że trzeba skończyć z pozorami. Wszyscy wiemy jak jest w rzeczywistości. Brawo dla pana Hofera. Trzeba mieć jaja by będąc u władzy otwarcie przyznać, że woniej nie zawsze znaczy bezpieczniej. Brawo!

 4. Arek napisał(a):

  Wiekszoac wypadkow u faszysty to przez zakazy

 5. iveco520 napisał(a):

  Do Arka Takich jak ty komunistow trzeba tepic jak pchly muchy i karaluchy, zobacz ile wypadkow robia Polscy pijani kierowcy w Calej Europie i nie wyzywaj Ludzi Faszystami bo w Austri nie kontroluja Polskich Kierowcow tak jak w Polsce obcokrajowcow i nie ma tyle Radarow i takich Kar.

 6. kierowca napisał(a):

  Jak tylko panu Hoferowi uda sie to zrobić, ale na całej Austrii bez wyjątków (A 10, Tyrol) to jak będę na Schwechat na załadunku dostanie ode mnie litr dobrej polskiej wódki.

 7. Driwer napisał(a):

  Dla kolegi iveco520 nie ma co porównywać naszego kraju jezeli chodzi o kontrolę Jarek na 500+ musi nazbierać a najprościej na drodze Pozdrawiam wszystkich zaslepionych przez 500

 8. Jaan napisał(a):

  Do Arka. Zanim zaczniesz obrażać ludzi, to najpierw zapoznaj się ze znaczeniem danego słowa. Faszyści byli we Włoszech i byli pozytywnie nastawieni do Polski. Sam Mussolini ( chyba wiesz kim był? ) próbował mediacji pomiędzy Niemcami a Polska na początku wojny.
  A teraz sięgnij w swoje otchłani intelektu i spróbuj dojść kim byli Niemcy skoro to nie faszyści

 9. Tomasz napisał(a):

  Nazwa faszyzm określała pierwotnie jedynie system polityczny powstały po pierwszej wojnie światowej we Włoszech. Wkrótce jednak została rozciągnięta na inne reżimy polityczne powstające w kolejnych latach w innych państwach, przede wszystkim w Niemczech, po zdobyciu władzy przez nazistów.Wydarzenia Wielkiego Kryzysu spowodowały gwałtowny wzrost poparcia dla faszyzmu i powstanie kilku faszystowskich reżimów i reżimów które przyjęły tę politykę. Najważniejszym z nowo powstałych reżimów faszystowskich był reżim nazistowski w Niemczech, na czele z Adolfem Hitlerem. Naziści doszli do władzy w 1933 roku, zlikwidowali przyjęty w Niemczech model liberalnej demokracji i zmobilizowali kraj do wojny z przeciwko innym państwom. W latach 30., hitlerowcy realizowali politykę rasistowską, która świadomie dyskryminowała i pozbawiała praw obywatelskich Żydów i inne mniejszości.cyt wikipedia
  A wiec niemieccy naziści tez byli faszystami.

 10. gfgsf napisał(a):

  w końcu coś mądrego wymyslaja
  może zrobią coś też z czasami pracy odpoczynku itp…. bo to chore…

Odpowiedz