OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 20 Listopad, 2014

Asy wśród kierowców – jeden palił “trawę” w czasie jazdy, drugi jechał 400 km po chleb, trzeci opijał wybory

witd_poznan_marihuana_za_kierownica

Na stronach internetowych wojewódzkich oddziałów ITD pojawiło się w ostatnich dniach kilka komunikatów dotyczących nietypowych zachowań kierowców ciężarówek. Jeden próbował odwrócić magnesem uwagę od zażywania narkotyków, drugi jechał 400 km na magnesie żeby kupić chleb, zaś trzeci upił się w związku z wyborami samorządowymi. Poniżej najciekawsze fragmenty komunikatów napisanych przez “krokodyli”.

WITD Poznań – Z “maryśką” na magnesie

20 listopada  inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu oraz z oddziału w Koninie, jadąc w kierunku Punktu Poboru Opłat Gołuski (PPO), wyprzedzając kolumnę ciężarowych pojazdów zauważyli,  że jeden z nich nie utrzymuje się na jednym pasie ruchu, tylko zjeżdża raz na jedną, raz na drugą stronę jezdni.

Radiowóz ITD z włączonymi niebieskimi światłami błyskowymi oraz komunikatem „Jedź za mną” wjechał przed podejrzanie jadący pojazd, informując  o konieczność dostosowania się do poleceń Inspekcji. Inspektorzy postanowili dokonać kontroli kierowcy oraz pojazdu, kierując się na pierwsze możliwe i bezpieczne miejsce, na którym istnieje możliwość zatrzymania i postoju.

Ku wielkiemu zdziwieniu, inspektorzy zauważyli, że konwojowany pojazd ciężarowy zjeżdża na pobocze autostrady staje a w kabinie zapala się światło. Decyzja funkcjonariuszy ITD  była natychmiastowa – zatrzymanie radiowozu, szybka kontrola kierowcy i sprowadzenie kontrolowanego samochodu ciężarowego w bezpieczne miejsce.

Biorąc pod uwagę nieracjonalne zachowanie kierowcy, jeden z inspektorów usiadł na fotelu pasażera w szoferce ciężarówki, przeprowadzając przy okazji rozmowę z kierowcą. Jego uwagę przykuło podejrzane zachowanie kierowcy, który szybko przyznał się do jazdy z przyczepionym do impulsatora skrzyni biegów urządzeniem zakłócającym działanie tachografu, tzn. z magnesem.

Duże doświadczenie i „dobry nos” inspektora, jego rozmowa z kierowcą, oraz wzmożona czujność przyczyniła się do wykrycia jeszcze poważniejszego i bardziej dramatycznego zdarzenia. Kierowca samochodu ciężarowego próbował ukryć szklaną rurkę, tzw. „lufkę”, w której znajdowały się resztki substancji przypominającej narkotyk – marihuanę. Kierowca przyznał się do jej użycia.

WITD Katowice – Jechał na cudzej karcie i przekroczył czas jazdy dziennej, bo był głodny. Za 400 km chciał kupić chleb.

W godzinach wieczornych 19 listopada 2014 r. na drodze krajowej nr 1 śląscy inspektorzy zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do polskiego przedsiębiorcy. Pojazdem wykonywano międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Włoch do Polski. W momencie zatrzymania kierowca rejestrował swoją aktywność na karcie kolegi, którego nie było w pojeździe. Przyznał się inspektorom, że używał cudzej karty, aby ukryć fakt przekroczenia dopuszczalnego czasu jazdy dziennej.

Po zliczeniu danych z karty należącej do kontrolowanego kierowcy oraz tej, którą „pożyczył” on od kolegi okazało się, że w momencie zatrzymania do kontroli jego czas jazdy dziennej wynosił ponad 11 godzin, podczas, gdy mógł on prowadzić pojazd tylko przez 9 godzin. Kierowca tłumaczył się, że jechał tak długo, bo był głodny i chciał dojechać do miejsca rozładunku, żeby zjeść świeży chleb. Z miejsca, w którym został zatrzymany do miejsca rozładunku, do którego zamierzał dojechać, dzieliła go jeszcze odległość niemal 400 km.

WITD Gdańsk – Radość z wyborów nie trwała długo

W dniu 18.11.2014r. w miejscowości Gdynia ul.Morska na drodze krajowej nr 6 zespół kontrolny Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy marki DAF z naczepą ZASŁAW należący do polskiego przewoźnika przewożący pszenicę. W toku kontroli sprawdzono wszystkie dokumenty okazane przez kierowcę, a samego kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu: stwierdzono wynik – 0,44 promila – stan po użyciu alkoholu.

Kierowca oświadczył, że dzień wcześniej świętował wygraną kandydata ze swojej miejscowości.

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Mlody96 napisał(a):

  “Renault Scania”? pierwszy raz słyszę o takim modelu… na zd. wygląda jak zwykła magnumka

 2. krcr napisał(a):

  Troszkę musisz popracować nad stylem, ew korygować błędy w przyklejanym tekście.
  nie chce mi się wgłębiać, ale:
  – substancja przypominająca narkotyk – marihuana
  – miejscowość Gdynia

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Ale przecież to nie ja pisałem, tylko WITD. Tak jak pisałem, to są fragmenty komunikatów napisanych przez inspekcję.

 3. Bob napisał(a):

  “Inspektorzy postanowili dokonać kontroli kierowcy oraz pojazdu, kierując się na pierwsze możliwe i bezpieczne miejsce, na którym istnieje możliwość zatrzymania i postoju.” I to się ceni bo na drodze expresowej Olsztynek – Nidzica “samochody nieoznakowane” zatrzymują się i wystawiają mandaty brak słów. A i generalnie jak ktoś jeździ w okolicach Olsztyna to uważajcie bo ostatnio trzeba jeździć jak w przepisach 70 jak polecisz 82 to już mandacik. Tak od 2 tygodni się dzieje. A te 0,44 promila no to cóż kiedyś było 0,5 i człowiek wiedział, że po piwie może jechać a obecnie zjesz pawełka adwokata i juz problem więc albo niech w diabły to kompletnie wyzerują albo podniosą bo 0,2 to takie nie wiadomo co.

 4. kolo napisał(a):

  z ta “trawą” to bym nie przesadzał, widocznie jakiś amator się trafił

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.