Ashok Leyland Garuda 4×4, czyli historia o Renault Maxity, które poszło do wojska

Renault Maxity, czy bliźniaczy Nissan Cabstar sprawdziyłby się w wojsku? Niemożliwe, wszak chyba nikt nigdy nie widział tych modeli nawet poza miastem. A jednak! Właśnie niewielka ciężaróweczka może trafić w najbliższym czasie do Indyjskich Sił Zbrojnych. Wszystko za sprawą firmy Ashok Leyland – jednego z największych indyjskich producentów ciężarówek, który bardzo blisko współpracuje z Nissanem.

Efektem współpracy z Japończykami, a pośrednio także z Francuzami, jest indyjska ciężarówka Ashok Leyland Partner bazująca na modelu Cabstar/Maxity. Teraz przedstawiono zaś jej militarną wersję – model Garuda 4×4 napędzany 4-cylindrowym dieslem o mocy 118 KM. 6-tonowa ciężarówka ma 2,5 tony ładowności i może być wykorzystywana do przewożenia żołnierzy, jako mobilny radar, a także jako stanowisko karabinu maszynowego.

Dla nas najciekawszy jest jednak fakt, że Ashok Leyland Garuda 4×4 ma kabinę pochodzącą bezpośrednio z Maxity i Cabstara. Praktycznie żadnych zmian nie przeprowadzono w zakresie designu zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Indyjscy żołnierze będą mieli więc praktycznie takie same warunki pracy, co ich koledzy rozwożący pieczywo i meble po Europie.

PS. Wiecie, że Ashok Leyland jest właścicielem czeskiej Avii?

Ashok_Leyland_Garuda