Aplikacja viaTOLL tylko od Kapsch TrafficCom AG – inne programy są nieautoryzowane i niebezpieczne

aplikacja_viatoll_smartfony

Od kilku dni działa oficjalna aplikacja systemu viaTOLL, która umożliwia między innymi łatwe sprawdzanie lub doładowywanie konta. Pobierając ten program na telefon trzeba być jednak bardzo ostrożnym, sprawdzając, czy wybrana przez nas aplikacja na pewno jest autoryzowanym produktem firmy Kapsch TrafficCom AG. Okazuje się bowiem, że na rynku nie brakuje aplikacji niewiadomego pochodzenia, które mogą narazić nas na utratę  pieniędzy. Oto fragment wiadomości, którą operator systemu viaTOLL rozesłał do właścicieli ciężarówek:

Uwaga! Ostrzeżenie przed płatnościami za pośrednictwem nieautoryzowanych aplikacji mobilnych!

Operator systemu viaTOLL informuje, że w sklepie Google Play znajdują się nieautoryzowane aplikacje mobilne przeznaczone dla użytkowników Systemu viaTOLL, w tym aplikacje umożliwiające doładowania salda umowy.

W trosce o bezpieczeństwo Państwa danych oraz prawidłowość rozliczania transakcji stanowczo odradzamy instalowanie i korzystanie z tych aplikacji, a w szczególności – podawanie danych pozwalających na zalogowanie się do Panelu Obsługi Klienta i dokonywanie płatności online. Korzystanie z nieautoryzowanych aplikacji może skutkować przechwyceniem Państwa danych i utratą środków finansowych.

Odnośniki do pobrania oryginalnej aplikacji viaTOLL podawałem TUTAJ.

Bardzo dziękuję firmie Selenoid za wiadomość.