Aplikacja do obliczania nacisków na osie – program na Androida stworzony przez polskiego kierowcę

Polski kierowca ciężarówki, będący przy okazji inżynierem budownictwa, postanowił pomóc kolegom w codziennej pracy. Stworzył on aplikację o nazwie „Przeładowana oś”, umożliwiającą wyliczanie nacisków na osie. Jest to więc narzędzie, które może pomóc w uniknięciu wielotysięcznych kar.

Jak aplikacja działa w praktyce? Zacząć trzeba od ustawienia bardzo dokładnych parametrów swojego zestawu. Podajemy przy tym pięć danych długościowych oraz obciążenie poszczególnych osi przy braku ładunku.

Kolejnym krokiem jest podanie danych ładunku lub ładunków. Chodzi tutaj zarówno o wymiary, jak i masę. Następnie towar można przesuwać po naczepie, na bieżąco sprawdzając przy tym obciążenie poszczególnych osi.

W chwili obecnej „Przeładowana oś” oferuje wyliczenia dla zestawów z naczepami. W planach jest jednak rozszerzenie aplikacji o ciężarówki z centralnoosiowymi przyczepami. Również w planach znajduje się wersja na system operacyjny iOS. Tymczasem wersja na system Android czeka już w sklepie Google Play. Możecie ją pobrać pod tym linkiem.

Interfejs aplikacji: